Google Chrome DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatasının sebebi nedir?

GOOGLE Chrome, DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET şeklinde hata veriyor. DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatasının sebebi ve çözümü nedir?

4444 4444 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET hatasının sebebi anlık olarak internet erişiminizin kesilmiş olmasıdır. Google Chrome'da bu hatayı almanızın sebebi aşağıdakilerden birisi olabilir

    • Adsl modemizin internetten düşmesi, yani anlık internet kesintisi
    • DNS sorunu

    Eğer DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Chrome hatasını çok sık alıyorsanız önce DNS sunucunuzu değiştirin.

    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir? DNS değiştirirken  En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir? linkindeki tercih edilen DNS'i kullanın. Bu DNS sunucu sorunsuz çalışıyor.

    DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET Chrome hatasında yaşanan olay DNS sunucuya erişim ve veri iletimindeki kesintilerdir.

    Ayrıca bu hatayı aldığınızda ADSL modeminizin durumunu kontrol edin. Bağlantınız kesiliyor mu buna bakın. Adsl modem üzerindeki ışıklardan bunu anlayabilirsiniz.

    Eğer adsl modeminizde kesintiler oluyorsa hizmet aldığınız, Turk Telekom, Superonline gibi şirketi arayarak hattınızın kontrol edilmesini isteyebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)