Google Chrome farklı kaydet nasıl açılır?

Google Chrome'un her indirme sırasında indirilen dosyası indirilenler klasörüne değil de farklı klasöre kaydetmesini istiyorum. İndirme sırasında farklı kaydet penceresi nasıl otomatik olarak açılır ve indirme klasörü seçilir?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome varsayılan olarak tüm download edilen dosyaları İndirilenler klasörüe kaydeder. İndirme sırasında kayıt yeri sorulsun istiyorsanız bu özelliği açmanız gerekiyor.  Chrome farklı kaydet özelliğini açmak için şu adımları izleyin:

    1. Chrome tarayıcısını açın.
    2. Chrome Adres çubuğuna şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      chrome://settings/downloads

      Bu sizi Google Chrome ayarlarında İndirilenler bölümüne yollayacaktır.

    3. İndirilenler başlığındaki İndirmeden önce her dosyanın nereye kaydedileceğini sor seçeneğini açık duruma getirin.

    4. Artık Google Chrome Farklı Kaydet penceresi otomatik gelecektir.

    alattin alattin (16999)