Google Chrome, Google Fonts sorunu

Google Chrome ile girdiğim bazı web sitelerinde google fontları görünmemeye başladı.

Tarayıcı verilerini temizledim  fakat yine Google fontları düzgün görüntülenmiyordu. Bu sorun başka tarayıcılarda örneğin Firefox de yok. Sorunun çözümü ne olabilir?

hakan hakan (15409)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorun ben de bu sabah ortaya çıktı.

    uzmanim.net de dahil olmak üzere bazı sitelerde fontlar tuhaf görünmeye başladı. Tarayıcı verilerini silmek çözüm sağlamadı. Tarayıcıyı resetlemek yine sorunu çözmedi. Sorun devam etti.

    Chrome güncellemesini kontrol ettigimde 57 sürüm kullandığımı ve 58 sürüm güncellemesi çıktığını fark ettim.

    Google Chrome adres satırına chrome://help/ yazdım ve güncelleme otomaik başladı. Sürüm 58.0.3029.96 (64-bit) olduğunda Font sorunu ortadan kalktı.

    Benzer sorunu yaşayanlar Chrome tarayıcısını güncellemeyi deneyebilirler.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      benim bilgisayarım mac,chrome da font sorununu bende 2 gün boyunca yaşadım,gerçekten çok sinir bozucu bir durum.

      Birçok yerli ve yabancı kaynakları taradım ve uyguladım işe yaramadı...sonunda kendim çözüm üretmeye başladım,

      bilgisayardaki çözüm olasılıklarını taradım..bende FONTBOOK yüklü onu epey inceledim..

      FONTBOOK içerisinde,solda COLLECTION başlığı altınca WEB dosyası var,oradaki listeden sorun oluşturan bozuk fontu göreceksiniz,onun üzerine gelip ister silin, isterseniz DISABLE durumuna getirin!!

      Sorununuz çözülecektir,benimki bu şekilde düzeldi..umarım yardımcı olabılırım ihtiyacı olanlara.

      Ben çok sıkıntı yaşadığım ve bu çözümü başka biryerde bulamadığımdan için buradan paylaşmak istedim.

      Sizlere kolay gelsin,sakin olun!!

      melis15 melis15 (11)