Google Chrome Görev yöneticisinde 6 tane gözüküyor

Başlıkta belirtigim gibi google chrome 1 tane acık (tek sayfa) arkaplan da 6 tane çalışıyor görev yöneticisinde normal mi bu ?

krsn krsn (233)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome'un görev yöneticisinde birden fazla görünmesi normaldir. Google Chrome her sekmeyi ayrı bir işlem olarak çalıştırır.  Bunlar işlem sayısını arttırır. Ayrıca Chrome yüklü eklentileri, uzantıları da ayrı bir işlemde çalıştırır. Bu yüzden tek sekme de açık olsa 6 işlem görürsün.

    Bunun sebebi, sekmelerde çalışan bir web sitesindeki zararlı kod, ya da eklentilerdeki zararlı kodlar tarayıcıda hataya sebep olursa Chrome ve diğer sekmeler bundan etkilenmesin diyedir.

    Sonuç olarak, Google Chrome tarayıcıda birdan fazla olabilir, normal bir durum.

    murat murat (12492)