Google Chrome Güncelleme Sorunu

Merhabalar. Windows 10 1909 sürümünü kullanıyorum.

Sorum şu; Bildiğiniz gibi chrome tarayıcısı kendini otomatik güncelleme yapıyor. Benim istediğim; ayarlarım, yer imlerim, parolam, eklentilerim vb. sekronizasyon halinde kalması. Chrome bunları sekronize etsin. Yarın birgün tarayıcıyı sıfırladığımda hesabımla giriş yaptığımda tekrar gelsin ayarlarım. Sadece tarayıcı kendini otomatik güncellemesin istiyorum. Görselde 3 adet tik onaylı şeklinde. Hangisini kapatmam gerekiyor ? Bilgili olan birisi yardımcı olursa çok sevinirim

https://hizliresim.com/11zhq3

erhan23 erhan23 (10)
3 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Chrome şifrelerini kaydede biliyorsunki. Birçok tarayıcıdaki şifreleri kaydedebiliyorsun.

    Şu adımları dene:

    1. Chrome'u açın.
    2. Sağ üstteki profil resmine tıklayın
    3. Ardından şifreler'e girin
    4. Sonra 3 noktaya tıklayarak diğer sonrada Şifreleri dışarı aktar a tıklayın.

    Bu yöntem ile şifreleri masa üstüne not deftetinde bırakacaktır

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Google Chorme Güncellemesini Otomatik Olarak Yapılmasını İstemiyorsan Windows Tuşu ve S Tuşlarına Aynı Anda basın Karşınıza Gelecek Olan Arama Yerine Hizmetler Yazınız ve enter tuşuna basınız

      Google güncelleme hizmetleri (gupdatem) hizmetini bulup resimdeki ayarları yapıp 3.Adımda belirttiğim gibi değişikleri kaydetmen lazım

      https://hizliresim.com/EBHIeW

      2.Adım bulduğun hizmetin üstüne gidip sağ tıklayıp özelliklere tıklaman aşağıdaki linkteki gibi

      https://hizliresim.com/gxaSSr

      3.Adım Başlangıç türü yazısı karşısındaki seçeneklerden Devre dışı seçeneğini seçip uygula ve tamam butonlarına tıklamalısın aşağıdaki linkteki gibi

      https://hizliresim.com/j6OjR9 bu kadar artık kullanmış olduğun Google Chorme tarayıcısına güncelleme gelecek ama otomatik olarak kendisi güncelleyemicek

      gorele28 gorele28 (387)
      3 yıl önce cevaplandı

        Bahsi geçen hizmetler Google Chrome güncelleme servisleri. Bunlar seçili olacak. Bunlar seçiliyse Google Chrome kendini otomatik günceller.

        Eğer Chrome'da kayıtlı verilerinin Chrome sıfırlandığında da silinmemesini istiyorsan o zaman yapman gerekenler şunlar

        1. Öncelikle Google hesabın ile Chrome'da oturum aç.
          Oturum açmak için şu adresi kullanabilirsin:
          https://accounts.google.com/signin/v2/identifier?service=accountsettings
          Chrome'da Google oturumun açıksa 2. adıma geç.
        2. Daha sonra Chrome tarayıcısından şu adrese gir:
          chrome://settings/syncSetup/advanced

          Burada her şeyi senkronize et seçili olsun.

        Tüm bunları yaparsan Chrome güncellenir ve bilgilerin silinmez. Tarayıcıyı sıfırlasan ve tekrar oturum açarsan bilgilerin gelir. Gelecek, saklanacak olan bilgiler:

        • Uygulamalar
        •  Ayarlar
        • Favoriler
        • Uzantılar
        • Geçmiş
        • Temalar
        • Açık sekmeler
        • Şifreler
        • Kayıtlı form bilgileri
        hakan hakan (15424)
        3 yıl önce cevaplandı

          çok teşekkür ederim, bayağı açıklayıcı oldu, sağolun 🤗

          erhan23 erhan23 (10)