Google Chrome Hay Aksi, Aw Snap hatası

Google Chrome Hay Aksi sorunu nasıl çözülür.

Google Chrome Aw, Snap hatası nasıl çözülür.

Google Chrome tarayıcısı kullanıyorum. Tarayıcıyı açtıktan sonra Hay Aksi ya da ingilizce olarak Aw, Snap hatası alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

ismailsarp ismailsarp (6010)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome tarayıcısında geçen günler Hay Aksi ! ya da ingilizce adıyla Aw Snap ! sorununa rastladım. Sorun ilginç bir şekilde tarayıcıyı açtığımızda direkt olarak ekrana geliyor ve hiçbir müdehale ettirmiyor. Herhangi bir ayar yapılamadığından çözüm de bulmak zor oluyor. Ayrıca Google Chrome gizli modunda da bu sorun meydana geliyor. Bu sorun bazen App "C:\Users\[kullaniciadiniz)\AppData\Roaming\Google" altındaki profil silince düzelse de bazen de düzelmiyor.

    Sorunun nedeni araştırıldığında Symantec Anti-Virüs kullananan bazı bilgisayarların Google Chrome'nin yeni sürümüyle bir şekilde uyumsuz olmasından kaynaklandığı belirtilmiş. Bu da benim sorunu söyleyen tüm bilgisayarlardaki ortak bir durumdu.Çözüm önerisi olarak Symantec Anti-Virüs programının güncellenmesi veya Google Chrome tarayıcısının eski sürüme geri dönülmesi olabiliyor.

    Tüm bunların haricinde aşağıdaki yöntemle sorunu gidermeniz mümkün.

    Google Chrome üzerinde RendererCodeIntegrityEnabled özelliğini devre dışı bırakarak Hay Aksi veya Aw Snap sorunu çözülebiliyor.

    Bunun için aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz.

    • Windows + R tuşuna basarak çalıştır ı başlatın.
    • çalıştır penceresine regedit yazın ve enter e basın.
    • Regedit bölümünden "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome" adımlarını takip edin.
    • Chrome tabı üzerinde sağdaki ekrana gelin ve sağ tuş ile yeni DWORD değeri oluşturun.Oluşturulan DWORD değerine "RendererCodeIntegrityEnabled" ismine verin. Çift tıklayarak değer olarak 0 ayarlayın.
    • Ardından Chrome açıksa kapatıp tekrar açın.

    Tüm bu işlemlerin ardından sorunun çözülmesi gerekli.Nitekim bende bu şekilde sorun çözülmüştü.

    Yukarıdaki adımlarla uğraşmak istemeyenler için aşağıdaki text in hepsini kopyalayın yeni bir notepad açarak yapıştırın. Ardından farklı kaydet yaparak türünü Kayıt Türünü Tüm dosyalar yaparak dosya adına da chromefix.reg diyebilirsiniz. Ardından chromefix.reg çalıştırarak regedit değişikliğini otomatik olarak bilgisayara yaptırabilirsiniz.

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome]
    "RendererCodeIntegrityEnabled"=dword:00000000

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome\ExtensionInstallForcelist]
    "1"="eelojgpfkmhiikmhkineneemcahoehjo;https://clients2.google.com/service/update2/crx"

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Seni arada burada görmek güzel oluyor İsmail :) alattin 4 yıl önce
    • @alattin hocam sağolun, arada da olsa uzmanim.net i unutmak ne mümkün :) ismailsarp 4 yıl önce