Google Chrome Helvetica UTF-8 Karakter Sorunu

Ekteki resimlerde görebileceğiniz gibi; Google Chrome'dan Helvetica kullanılan sitelerde türkçe karakterler de dahil olmak üzere noktalama isaretlerinde bile bu şekilde bozuk karakterler çıkıyor. Firefox'ta herhangi bir problem yok.

Bunu nasıl çözebilirim?

cumhuryuce cumhuryuce (36)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun Chrome'un "Helvetica Neue" fontunu düzgün render edememesinden kaynaklı. O nedenle bu fontu kullanan sitelerde sorun oluyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

    1.  C:\Users\Sizin Kullanıcı Adınız\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\User StyleSheets\ hedefindeki Custom.css dosyasını notepad ile açın.

    2. Aşağıdaki kodları yapıştırıp kaydedin.
    @font-face { font-family: 'helvetica neue'; src: local('Arial'); }
    @font-face { font-family: 'helvetica neue'; font-weight:bold; src: local('Arial'); }

    3. Chrome'u kapayıp açtığınızda sorun çözülecektir.

    cumhuryuce cumhuryuce (36)