Google Chrome ile bilgisayardaki virüs, zararlı yazılımlar nasıl temizlenir?

Google Chrome ile bilgisayardaki zararlılar nasıl temizlenir?

hakan hakan (15409)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome ile virüsler nasıl temizlenir?

    Google Chrome kendi içinde bir virüs, zararlı yazılım temizleme aracını barındırır. Chrome virüs temizleme aracı ile

    • Kendi kendine açılır reklam pencereleri ve yeni sekmeler temizlenebilir
    • Chrome değişen ana sayfa,  değişen varsayılan aram moturu sıfırlanabilir
    • İstenmeyen zararlı Chrome uzantıları temizlenebilir
    • Yönlendirme sayfalarından kurtulunabilir
    • Bilgisayara virüs bulaştıysa görebilirsiniz.

    Chrome virüs temizleme aracı nasıl kullanılır?

    Chrome virüs temizleme aracını kullanmak için sadece Chrome gerekir. Bir program indirmeye gerek yoktur.

    1. Google Chrome internet tarayıcısını açın.
    2. Google Chrome tarayıcısının adres satırına şunu yazın:
      chrome://settings/cleanup
    3. Bu komut sizi bilgisayarı temizleme sayfasına götürecektir.
    4. Burada Zararlı yazılımları bul ve kaldır seçeneğinin yanındaki Bul butonuna basın.
    5. Chrome bilgisayarınızı virüslere karşı taramaya başlayacaktır.

    Chrome virüs temizleme aracı özellikle tarayıcıya bulaşan zararlı eklentilerin temizlenmesinde başarılı bir araçtır. Bu aracın tamamen bilgisayarı virüslere karşı taramadığını unutmayın. Bu araç tarayıcı virüsleri içindir.

    hakan hakan (15409)