Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et ne işe yarıyor?

Chrome'de, ''Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et'' ve ''Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan'' bunlar ne işe yarıyor? Yani açıp, kapatmak ne gibi etki verir?

fice00 fice00 (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan: Bu seçenek aktifse eğer gerekiyorsa ve mümkünse ekran kartı işlemcisini kullanır.(GPU) Bu zaman zaman performans anlamına gelse de bazen sorunlara yol açabiliyor.

    Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et: Bunun anlamı da şu: bazı uzantılar, eklentiler Google Chome kapansa da çalışmaya ihtiyaç duyabilirler. Bu seçiliyse bu işlemler görevlerini yapmaya devam eder. Aksi halde Chrome hepsinin görevini sonlandırır.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • O zaman ikisini de kapatayım. @murat fice00 6 yıl önce
    • @fice00 varsayılan ayarlarında kalsınlar eğer Chrome ile ilgili sorun yaşarsan kapatırsın murat 6 yıl önce

    'Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et "

    Bu şundan bahsediyor; Chrome'u  Kapattığınız zaman arka planda uygulamaları çalıştırır/Devam eder diyor.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)