Google Chrome Kasıyor ramı çok kullanıyor

Merhaba ben google chrome tarayıcısı kullanıyorum.Chrome önceden hiç kasmıyordu bilgisayarı etkilemiyordu, ama bu günlerde kullanınca çok kasıyor bilgisayarın hızını düşürüyor, chrome mağazada bi kaç uzantı yükledim acaba bu sorun chromede çok uzantı kullandığım içinmi oluyor?

abdulkerimkizil abdulkerimkizil (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome, günden güne daha fazla Ram kullanmaya başladı bu bir gerçek. Google Chrome'un fazla RAM kullanmasına sebep olan bazı durumlar var:

    • Google Chrome'a yüklenen her uzantı kullanılan RAM miktarını arttırır.
    • Google Chrome'da açılan her sekme kullanılan RAM miktarını arttırır.
    • Hatta web sitesinde Flash uygulamalar varsa kullanılan işlemci ve RAM oranı artar.

    En doğru sonuç için Google Chrome'u sıfırlayabilirsiniz.

    Sıfırlama sonucunda uzantılar yani eklentiler silinir.

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    murat murat (12492)