Google Chrome neden işletim sistemini yavaşlatıyor?

Chrome yükleyince bilgisayarın açılış hızı yavaşlıyor.

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Google Chrome normalde işletim sistemini yavaşlatmaz.  Açılış hızını etkileyecek sadece Google Güncelleme Hizmeti (gupdate)'ni yükler. Bu da ciddi bir yavaşlık sorunu ortaya çıkartmaz.

    Eğer bilgisayarında bir yavaşlama varsa bunun sebebi Google Chrome değildir.

    Chrome yavaş çalışıyor olabilir. Ama işletim sistemine çok fazla yük getiren, ek hizmet ya da program yükleyen bir yazılım değil.

    Eğer bilgisayarında Malware, virüs yoksa Chrome'un açılış hızını etkilememesi gerekir.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarimda virus yokki dun format attim virus olsa olsa windowsu etkinlentirmek icin kullanilan kmspico programinda vardir diger sartlarda virus yok @murat bey

      gorele28 gorele28 (387)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Google Chrome'un bilgisayarı yavaşlattığına dair hiç bir veri yok. Siz de başka bir sorun olmalı. Şahsi fikrim, başka bir şey bilgisayarı yavaşlatıyordur. Fakat siz Chrome yükledikten sonra fark etmişsinizdir. Chrome u kaldırıp test edebilirsiniz. murat 5 yıl önce

      Bunu tam olarak ölçtün mü? Yani Chrome yüklemeden önceki açılış hızıyla Chrome yükledikten sonraki açılış hızlarını gerçekten karşılaştırıp ölçtün mü? Bende de Chrome yüklü ama bilgisayar gayet hızlı açılıyor. Yalnız ben Görev Yöneticisi > Başlangıç bölümünden Chrome'la alakalı her uygulamanın otomatik başlatılmasını kapatmıştım.

      omercik omercik (9418)