Google Chrome profil bilgilerinin ve kişisel verilerinin bulunduğu klasör disk üzerinde nerede?

Google Chrome Profil klasörü, uzantıların saklandığı ve Google Chrome oturum açan kullanıcı bilgilerinin tutulduğu klasör, Data yani veri klasörü sabitdisk üzerinde hangi klasörde bulunur?

Google Chrome kullanıcı veri klasörü (User Data Directory) harddiskte nerede?

Google Chrome varsayılan veri klasörü Windows XP'de nerede?

Google Chrome varsayılan veri klasörü Windows 8'de nerede?

Google Chrome varsayılan veri klasörü Windows XP'de nerede?

Google Chrome varsayılan veri klasörü Mac OSX 'de nerede?

Google Chrome varsayılan veri klasörü Linux 'da nerede?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda farklı işletim sistemlerine ait Google Chrome tarayıcısı veri klasörüne ulaşabilirsiniz. Google Chrome kullanıcı ayarlarını, uzantıları bu klasörlerde saklar. Uzantılar ile ilgili sorun yaşadığınızda bu klasör içindeki uzantıları silebilirsiniz.

    Google Chrome Veri Klasörü varsayılan konumları

    Windows XP

    • Google Chrome: C:\Documents and Settings\[Kullanici Adiniz]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default
    • Chromium: C:\Documents and Settings\[Kullanici Adiniz]\Local Settings\Application Data\Chromium\User Data\Default

    Windows 8.1 veya Windows 8 veya Windows 7 veya Windows  Vista

    • Google Chrome: C:\Users\[Kullanici Adiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
    • Chromium: C:\Users\[Kullanici Adiniz]\AppData\Local\Chromium\User Data\Default

    Mac OS X

    • Google Chrome: ~/Library/Application Support/Google/Chrome/Default
    • Chromium: ~/Library/Application Support/Chromium/Default

    Linux

    • Google Chrome: ~/.config/google-chrome/Default
    • Chromium: ~/.config/chromium/Default

    Chrome OS

    • /home/chronos/
    murat murat (12492)