Google Chrome Saatiniz ileri hatasının çözümü nedir?

Google.com'a girmek istediğimde Chrome tarayıcısı saatiniz ileri hatası veriyor. Hata tam olarak şu şekilde:

Saatiniz ileri

Bilgisayarınızın tarih ve saati (11 Aralık 2025) yanlış olduğundan www.google.com.tr alan adına gizli bir bağlantı kurulamıyor.

NET: ERR_CERT_DATE_INVALID

 Saatiniz ileri hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar saatiniz geri veya ileri olduğunda HTTPS ile girilen sitelere girmek istediğinizde sorun yaşarsınız. Google Chrome saatiniz ileri olduğunda sizi saatiniz ileri uyarısı ile bilgilendirir.

    Bu durumda bilgisayar saatinizi düzeltmeniz gerekir.

    1. Bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki Tarih / saat bölümünü sağ tuşla tıklayın.
    2. Açılan menüden Tarih/ Saat ayarla seçeneğini seçin.
    3. Windows 10 kullanıyorsanız açılan sayfadan Saati otomatik olarak ayarla seçeneğini seçin.
    4. Windows 8, Windows 7 içinse açılan sayfadan Internet Saati sekmesini seçin.
    5. Bir Internet saat sunucusuyla otomatik olarak eşitle seçeneğini seçin ve Şimdi güncelleştir'i seçin. Bu işlemden birkaç saniye sonra saat düzelecektir.

    Bilgisayar her açıldığında tarih saat değişiyorsa, bilgisayarın BIOS pili zayıflamış demektir. Bu durumda BIOS pilini değiştirtmeniz gerekir.

    hakan hakan (15424)