Google Chrome şifreleri csv dosyasından içe aktarma - İçe aktar seçeneği yok (2020)

Şifrelerimi csv dosyası olarak dışa aktardım ve şifreleri temizledim.

Ayarlar-Şifreler içe aktar seçeneği yok

misty misty (556)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    3 yöntemle içe aktar seçeneğini görebilirsiniz

    1.Yöntem

    Adres çubuğuna chrome://flags yazın

    Açılan ekranda arama çubuğuna password import yazın

    Sonuçlarda gözüken password import'un yanındaki Default'a tıklayıp Enabled olarak ayarlayın

    Sağ altta çıkan Relaunch'a tıklayıp tarayının yeniden başlatılmasını bekleyin

    Adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazın (Ayarlar-Şifreler i açar)

    Kayıtlı şifreler yazısının karşısındaki 3 noktadan İçe aktar'a tıklayın ve Şifreler.csv dosyasını seçip şifreler eklenene kadar bekleyin

    2.Yöntem(Eğer password import sonuçlarda gözükmediyse)

    !!Her içe aktaracağınız zaman bunu tekrar yapmanız gerekir

    Windows için

    Başlat menüsüne cmd yazıp açın

    Aşıdaki komutu kopyalayıp cmd üzerinde sağ tıklayıp yapıştırın ve enter'a basın

    cd "\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application"

    Daha sonra bu komutu yapıştırın ve enter'a basın

    chrome.exe -enable-features=PasswordImport

    Adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazın

    Kayıtlı şifreler yazısının karşısındaki 3 noktadan İçe aktar'a tıklayın ve Şifreler.csv dosyasını seçip şifreler eklenene kadar bekleyin

    Mac

     Finder'i açın, Go'ya tıklayın, Utilities'e tıklayın

    Terminal'i çift tıklayarak açın

    Aşağıdaki kodu yapıştırın ve enter'a basın

    /Applications/Google\ Chrome.app/Contents/MacOS/Google\ Chrome -enable-features=PasswordImport

    Chrome otomatik olarak yeniden başlatılacak.

    Adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazın

    Kayıtlı şifreler yazısının karşısındaki 3 noktadan İçe aktar'a tıklayın ve Şifreler.csv dosyasını seçip şifreler eklenene kadar bekleyin

    3.Yöntem

    !!Her içe aktaracağınız zaman bunu tekrar yapmanız gerekir

    !!İşlemden önce en az bir şifre tarayıcıda kayıtlı olmalıdır (3 noktanın gözükmesi için)

    Adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazın

    Kayıtlı şifreler yazısının karşısındaki 3 noktadan Şifreleri dışa aktar seçeneğine sağ tıklayıp incele 'ye tıklayın

    Kodda hidden role yazan yerdeki hidden kelimesine çift tıklayın ve delete tuşuna basın ve sonrasında enter'a basın

    Üç noktaya tıklayınca içe aktar seçeneği gözükecektir. Sayfandan çıkıp geri geldiğiniz de gözükmez. Yukarıdaki uyarıda dediğim gibi her şeyi baştan yapmanız gerekir.

    misty misty (556)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bu rehber bugün bana yardımcı oldu kendime teşekkürler :) misty 3 yıl önce