Google Chrome tarayıcıda tarayıcı DNS önbelleği nasıl temizlenir?

Bilgisayarımda DNS sunucuyu değiştirmeme rağmen Google Chrome hala eski DNS sunucuyu kullanıyor.  Komut satırından ipconfig /flushdns yapıyorum. Edge tarayıcısı yeni DNS ayarına göre işlem yaparken Chrome hala açmaması gereken sayfaları açıyor. Chrome DNS önbelleği nasıl temizlenir?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome DNS önbelleğini temizlemek için Chrome adres satırına

    chrome://net-internals/#dns

    yazın ve enter tuşuna basın. Açılan DNS lookup sayfasında Host resolver cache karşısındaki Clear Host Cache seçeneğini tıklayın.

    Bu işlem Google Chrome DNS ön belleğini temizleyecektir. Böylece yeni DNS sunucudan gönderilen sorgu sonuçları işlenecektir.

    alattin alattin (16984)