google chrome ve daha birçok masaüstü bilgilerim yok oldu.

merhaba arkadaşlar.

Evet, herşey başlıkta yazdığı gibi oldu. birkaç gün öncesinde ise laptop aşırı ısınıp kendiliğinden kapanıyordu.  bugün açtığımda bütün programlar, google chrome, masaüstü dosyalar,resimler aklınıza gelbilecek herşey silinmiş olarak buldum. hiçbir dosyama ulaşamıyorum. firefox kullanmadığım halde firefox yüklü şu an bilgisayarda bunuda anlamış değilim bazende ''internet güvenlik ayarlarınız birden fazla dosyanın açılmasını engelledi'' diyerek açılmıyor.

Esas sorum şu, şu an masaüstü arka planı simsiyah ve google chrome'da sık kullanılanlarda önemli adreslerim vardı onların hepsi gitti. ben google chrome ve masaüstümün hepsini geri getirebilir miyim ?

usss usss (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    En kolay çözüm, sistem geri almadır. Problemsiz bir tarihe..

    Olmazsa, yeni bir kullanıcı oluşturarak oturumları oradan açmak çözüm olabilir.

    Chrome'da yer imleri ve diğer ayarları kaybetmek önemli değil. En kötü ihtimalle yeniden kurar ve kurduğun Chrome'da kendi kayıtlı kimliğinle oturum açarsın, hepsi geri gelir. Yer imlerinde, eski ayarlarında..

    Sisteminde kuvvetli bir virüs ve ayrıca zararlı yazılım taraması yapmalısın.

    Bilgisayarın ısınması ve kendiliğinden kapanmasına gelince, bu problem daha çok işlemciden kaynaklanır. İşlemcinin soğutucu macununun tazelenmesi ile bu problem büyük ihtimalle düzelir. Ayrıca bilgisayar içi temizlenmeli, tozlardan arındırılmalıdır; fanların çalışıp çalışmadığıda kontrol edilmelidir.

    Firefox sen yüklemediğin halde mevcut ise, oturumu kendi kullanıcı kimliğinle değilde bilgisayarda kayıtlı başka bir kullanıcı olarak açmış olabilirmisin? Bunada dikkat edilmeli.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • öncelikle cevap için teşekkürler. düşüncem şu; dediğiniz gibi sistemi aklımda masaüstümün,programlarımın ve dosyalarımın olduğunu hatırladığım bir tarihe gçtürücem sonrada zaten chrome olmuş olacak yüklemye bile gerek yok dediğiniz gibi sağlam virüs taratması yaparım. Ancak sistem geri yüklemeye tıklıyorum ama ''internet güvenlik ayarlarınız açılan dosyaları engelledi'' diyor. dosyalar konumunda açabiliyorum system 32 penceresinde bir sürü dosya geliyor. ne yapmalıyım ? not: bilgisayrda kayıtlı başka kullanıcı yok her zaman kendi şifremle girdiğim kullanıcı ile giriyorum. usss 9 yıl önce
    • http://uzmanim.net/soru/bu-dosyalar-acilamiyor/1717 temmuz 9 yıl önce
    • Ayrıca ayarları ve sistem geri alma işini birde güvenli modda denersin. Üstte verdiğim linkte bir arkadaş "regedit'e girilemiyor" demiş. Eğer seninde regedit'e girmen gerekirde giremezsen, bunuda güvenli modda denersin. Birde silindiğini söylediğin resimler vs arşivin ile diğer dosyarın bir sebeple gizli dosyalara dönüşmüş olabilir. Gizli dosyaları görünür hale getirip bir bak istersen. temmuz 9 yıl önce
    • verdiğiniz linkte çözüm-2 ye göre ilerliyorum. güvenli modda çalıştırdım ancak, HKEY_CURRENT olan kısımda FOLDER TYPES dosyası bende yok. onu atlayıp devam ettim diğer dosyalarıda bulamadım. haliyle sonuna kadar o işlemin gidemedim belki olacaktı. esas sorun nerde bilmiyorum. buna ne gibi bir yardımınız olur ? usss 9 yıl önce
    • Arkadaş bu parametre ve regedit kaydını Windows 7 için vermiş. Windows 8'de farklı olabilir (parametre ve satır). Senin işletim sisteminde Windows 7'mi? temmuz 9 yıl önce
    • evet dostum WİN7 olarak etiket yaptım konuyu açarken. işletim sistemim window7'dir. dosyalarımın gizli olduğuda yok hepsi görünür o dediklerine bakmıştım önceden. 2 gündür uğraşıyorum ssatır farklı bir sonuca ulaşamadım. belegelerim iş ile ilgili yani önemli olmasa laptopu sokağa atıcam zaten. belgelerime ulaşayım atıcam laptopu. çok merak ediyorum bu durum bir tek benim başıma mı geldi ? facebook yada gmail kullanıyorsanız online işlemde yapabiliriz. böyle mesajlaşmak uzun sürüyor. biraz yardım lütfen usss 9 yıl önce
    • Son olarak güvenli modda sistem geri almayı denermisin? Daha önce denemediysen elbette. Sistem geri alma normal modda açılmadığı hallerde güvenli mod denemelerinde açılabiliyor. Bu şansıda bir tecrübe etmek lazım. Facebook kullanmıyorum, gmail diyoloğundanda farklı bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Keşke kaybolan belgelerini kayboldukları ilk zamanlarda recovery programları ile kurtarmaya çalışsaydın. Bir şansın olabilirdi. Şimdi ise bilemiyorum. Bunca zaman geçtikten. PC'de birçok işlem yaptıktan sonra.. temmuz 9 yıl önce
    • bu işlerde çok tecrübeli değilim. o yüzden online olarak yaaparsak atladığımız birşey kalmaz diye düşündüm. güvenli modda sistem geri almayı da internetten windowsun sitesinden bakıp yapıcam birazdan. dediğine göre güvenli modda çalıştırıp komut istemine rstrui.exe yazıp Enter tuşuna basıcam öyel mi? usss 9 yıl önce
    • Sistemi güvenli mdda açınca normalde masaüstünde (ekranda) açılan pencerede, sistem geri yükleme yapmak istemediğini soran bir yazı çıkar. Evet der ve devam edersin. Bu pencere açılmazsa BAŞLAT>TÜM PROGRAMLAR>DONATILAR>SİSTEM ARAÇLARI>SİSTEM GERİ YÜKLEME.. Kolay gelsin.. temmuz 9 yıl önce
    • Sistemi güvenli mdda açınca normalde masaüstünde (ekranda) açılan pencerede, sistem geri yükleme yapmak isteyip istemediğini soran bir yazı çıkar. Evet der ve devam edersin. Bu pencere açılmazsa Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Sistem Araçlar>Sistem Geri Yükleme.. Kolay gelsin.. temmuz 9 yıl önce