Google Chrome videolarda 720p kalite takılma kasma sorunu

chromede youtubede 720 kalite video izlerken kasıyo takılıyo flash player güncel windows 7   2 gb ekran kartı 2 gb ram vb. diğer özeliklerim hatta başka tarayıcıdada kasıyo ve de 5-10 dakika uzunluğundaki videolar takılmıyo 20-25 dakika uzunluğundaki videolar takılıyo çözümü varmı acaba.

anonim15432 anonim15432 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorununuz donanımsal da olabilir yazılımsal da.Ancak farklı videolarda takılma olmuyor dediğinize göre donanımsal olma ihtimali daha yüksek.

    İnternet üzerinde izlenilen videolarda artık donanım ihtiyaçları daha fazla.Kullandığınız tarayıcı daha fazla RAM harcıyor, izlediğiniz videonun kalitesi 60 FPS gibi yüksek bitrate içeriyor olabilir.Bu sebeplerden ötürü kasılma problemleri yaşıyor olabilirsiniz.İnternet performansı için RAM, işlemci ve ekran kartı önde rol oynayacak donanımlardır.Öncelikle ekran kartınızın güncel olduğundan da emin olun.Eğer İşlemcinizde bir yetersizlik durumu oluyorsa işlemcine overclock yapmaktan başka çareniz olmayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)