Google Chrome videolarda siyah ekran sorunu

Bilgisayardaki Google Chrome'da birçok videoyu göstermiyor siyah bir ekranda kalıyor arka tarafta videonun sesi geliyor video çalışıyor görünüyor fakat görüntü yok sayfada donma yada kasma olmuyor bu sorun bazı youtubedeki videolarda olmaya başladı bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

NOT:  Google Chrome sıfırladım ve sildim geri yükledim gene sorun devam ediyor ayrıca diğer tarayıcılarda bu sorun yok

lion lion (595)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sorunun çözümünü buldum aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa diye çözümü yazıyorum.

    Çözüm basitmiş Google Chrome Ayarlar kısmına giriyoruz. En altta bulunan Gelişmiş butonuna tıklıyoruz. En altta bulunan Sistem başlığı altındaki "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" işaretini kapatıyoruz ve Chrome'u yeniden başlatıyoruz ve artık internetteki videoları göstermeme sorunu çözülmüş oldu.

    Not: Opera'da da bulunan aynı sorun bu çözüm ile düzeldi.

    lion lion (595)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Çözümün için teşekkür ederiz. omercik 6 yıl önce
    • Rica ederim bir faydam olduysa ne mutlu @farurhenho lion 6 yıl önce

    Herhalde önceleride bu şekilde değildi, sonradan oldu öyle değilmi?

    Eğer öyle ise sistemde son yaptığın değişiklikleri düşün ve gözden geçir (güncellemeler, sistem yada browser ayarlarında değişiklik, yeni program yüklemeleri vs). Bunları birer birer geri alarak problemi düzeltmeyi deneyebilirsin.

    Yada sistemi problem öncesi bir zamana geri alırsın:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Edit:

    Birde Chrome'da Flash Player'ı etkinleştirerek dene istersen (JavaScript iznide verilmeli). İşe yarayabilir:

    Chrome Browser'da Flash Player Etkinleştirme, JavaScript'e izin verme - videolu anlatım (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba @temmuz, dediğiniz gibi sistem geri yükleme yapmak için bilgisayarı açtığımda bilgisayar çökmüş olduğunu gördüm mecbur format attım ve herzamanki kurduğum gerekli programları kurup güncellemeleri yaptım şuan Chrome tekrar aynı video göstermeme sorunu olmaya başladı başka bir çözüm öneriniz varmı acaba? lion 6 yıl önce
    • Bilemiyorum, geçici bir problemde olabilir. Birde Chrome'da Flash Player'ı etkinleştirerek dene istersen. İşe yarayabilir @lion temmuz 6 yıl önce