Google chrome virüs reklam, Chrome virüsleri nasıl temizlenir?

Merhabalar google chromu defalarca kez sildim hatta adw cleaner avg antivürüs junkware sitedinzde ne kadar virüs temizleme programı varsa denedim ama hiç biri olmadı google chromu sıfırlıyorum ilk dakikalarda sorun yok ama bir kaç dk sonra virüsler tekrardan bulaşıyor lütfen yardımcı olun kurtulamadım şu reklamlardan web sitelerindeki yazılar mavi oluyo bazı kısımları üstüne mause gelince reklam açılıyo sağ tarafta reklamlar geliyo lütfen sorumu cevaplarsanız sevinirim

meliksah97 meliksah97 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Temizlik işlemleri sonrasında böyle bir durumun olmaması gerekiyordu aslında.Ancak birkaç programı eksik yapmış olabilirsiniz.

    Öncelikle ilk olarak temizlik sonrada Chrome programını tamamen bilgisayardan kaldırma işlemi yapalım.Daha sonra Avast ücretsiz anti-virüs programını kuralım.Bu şekilde sorun yaşamamanız gerekiyor.

    Aşama 1 Temizlik işlemleri;

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Aşama 2: Chrome yi tamamen bigisayardan kaldırmak:

    1.Program ekle kaldırdan Google Chrome yi bilgisayarınızdan kaldırın.

    2.Aşağıdaki klasör yolunu bulun ve içindeki Google klasörünü silin.

    C:\Users\[Kullanıcı Adınız]\AppData\Local

    3.Google Chrome tekrar indirin ve yükleyin.

    Aşama 3: Avast Free Antivirüs programı ile bilgisayarınızı temiz tutun

    1. Şu adresten avast free antivirüsü deneyin.

    2. Bilgisayarınıza yükleyin ve programı aktif olarak kullanın.Bilgisayarınızı temiz tutun.

    ismailsarp ismailsarp (6010)