Google Chrome virüsü

Öncelikle sorunumla ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler ve kolay gelsin. Uzun zamandır pc'yi kullanamıyorum işler dolayısıyla vs kardeşlerim daha çok vakit geçiriyor. neyse işte geçen gün pc'de takılırken fark ettim ortalama 30-60dk da bir reklam sayfası ( ekte görüldüğü gibi ) açıyor chrome otomatik olarak. Bu sitede buna benzer bir soruna karşı gösterilen tüm yönergeleri uyguladım. Arama motoru gibi şeyler yüklü değildi 3-5 program var zaten onlarda bildiğim şeyler. ADW cleaner ve JRT kullandım dosya silindi dedi fakat dosyalar yine de durdu. Eklenti sildim yine olmadı. Chrome sıfırladım yine olmadı. (yeniden silip kurmayı denemedim ) Ben bu durumdan iyice rahatsız olmaya başladım bunun bir çözümü yok mudur illa pc'ye format mı atmamız gerekir?

EK.1: http://i67.tinypic.com/5a1i4l.jpg

EK.2: http://i67.tinypic.com/2z70a4j.jpg

EK.3: http://i68.tinypic.com/wwdyxy.jpg

kylog61 kylog61 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Gerekli işlemleri bilgisayarınızda yapmışsınız, ancak Google Chrome tarayıcısını tamamen silip yeniden kurulum işlemi yapılmamış.Bunu da yapmanızı öneriyorum.

    Google Chrome bilgisayarınızdan tamamen kaldırmak için;

    • Google Chrome tarayıcısını Denetim Masası/Program Ekle veya Kaldır bölümünden kaldırın.
    • Ardından aşağıdaki konum üzerinde bulunan Google Klasörünü silin.
      C:\Users\[kullanıcıAdınız]\AppData\Local

    Bu işlemin ardından Chrome tarayıcısını bilgisayarınıza tekrar yükleyin.Şimdi Google Chrome tarayıcısı bilgisayarınıza fabrika ayarları ile yüklenecek.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Zamanlanmış görev olabilir. Chrome virüsünü silmek için zamanlanmış görev var mı kontrol edin.

      Windows 7'de zamanlanmış görevler nasıl silinir?

      Windows 10'da zamanlanmış görevler nasıl silinir?

      hakan hakan (15424)