Google da bölgem Netherland oldu, Google.nl ye aktarıyor

arkadaşlar şimdi ben *pshiphon 3* ile internete girdim.

onu kapattığımda bir baktım google türkiye yerine nederland olmuş (google.nl)

bunun çözümü nedir?

ataberk11 ataberk11 (67)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    pshiphon 3 programı açın bağlantıyı kes tıklatın  çıkış yapın ip adresiniz normale dönmesi gerekir

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    Psiphon 3 VPN,SSH ve HTTP proxt gibi çeşitli sunucular ile internete girmenize olanak sağlayan yararlı bir uygulamadır.Psiphon 3 Türkiye üzerinde engelli sitelere girmek için de kullanılır.

    Dolayısıyla siz Psiphon 3 uygulamasını çalıştırarak internete çıkış yaptığınızda internete direkt ulaşmak yerine arada Psiphon sunucularını kullanan bir köprü ile ulaşırsınız.Internet siteleri de sizin Türkiye üzerinden girildiğinizi anlayamaz.Sizin sanki farklı bir ülkeden girdiğinizi zanneder.

    Bu bakımdan hangi ülke sunucuları ile internete girerseniz o ülkenin diline yönlendirilirsiniz.TR destekli olan siteleri Türkçe olarak açmak istediğinizde Türkçe seçeneğini kendinizin aktif etmesi gerekir.Örneğin google.com yerine google.com.tr yazarsanız Türkçe sayfaya yönlenmiş olursunuz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)