Google'de dolanırken S20 anket reklamı çıktı. Virüs mü bu?

Abi Selamun Aleyküm öncelikle bana chromede gezerek bi site geldi 2020 yıllık anket falan diyodu samsung s20 siteyi kapattım yinede birşey olur mu. Ben siteyi kapattım ama birşey olur mu ve bu virüsü nasıl silebilirim

teff2 teff2 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir şey olmamıştır, ama yine de endişeleniyorsanız MalwareBytes ve Kaspersky indirip tarat. ADWCleaner da kullan.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Böyle anketler dolandırıcılık ve sizi dolandırmaya çalışıyorlar yani güvenilir değil. Bu virüsü silmek için AdwCleaner yazılımını kullanabilirsin yani AdwCleaner yazılımı Malware virüslerini siliyor yani reklam virüslerini vs. fakat sanmıyorum bilgisayarına virüs bulaşacağını ama sen yinede tara. Ek olarak şunuda ekliyim Mallwarebytes ile de bilgisayarını tara yani Adwcleaner sadece reklam virüslerini vs. siliyor fakat Mallwarebytes daha kapsamlı siliyor yani tedbir olarak Mallwarebytes ile de bilgisayarını tara çünkü bilgisayarına yüklediğin Cracklı programlar ve korsan yazılımlardan bilgisayarına virüs bulaşabilir. Son olarak Kaspersky ile bilgisayarını taramana gerek yok.

      Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

      Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

      darkcrak darkcrak (5148)