Google dil ayarları nasıl yapılır?

Google dil ayarları nasıl yapılır? Google.com.tr sitesi karşıma farklı dilde geliyor. Google'ı açmak istediğimde karşıma almanca olarak geliyor. Google dil ayarını nasıl değiştirebilirim? google.com.tr Türkçe olarak açılsın istiyorum.

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google dil ayarları nasıl değiştirilir?

    Eğer bir proxy kullanıyor veya farklı bir ülkeden bağlanıyorsanız Google Ip adresiniz üzerinden sizi farklı dil kullanmaya yönlendirecektir.

    Bir çekilde google dili değiştiyse ve siz Türkçe yapmak istiyorsanız Google dil ayarını değiştirmeniz gerekmektedir.

    Google arama ayarları üzerinden google dilini değiştirebilirsiniz.

    Google arama ayarlarını değiştirmek için buraya tıklayın.

    Açılan sayfada Daha fazla göster tıklayın ve sonra Türkçe dilini seçin.

    Daha sonra aşağıdaki Mavi butonu tıklayın. Böylelikle artık arama ayarlarınız Türkçe olacaktır.

    Bu sayfa Google ürünlerini hangi dilde kullanmak istersiniz? sayfasıdır. Bu sayfa üzerinde Google ürünlerinin dilini ayarlayabilirsiniz.

    Google'ı farklı dillerde kullanmak isterseniz Google dil ayarları için yukarıdaki işlemi tekrar edebilirsiniz.

    pelinny pelinny (863)