Powerpoint veya Google Dökümanlar'da belli renkteki yazıların rengini değiştirmek

-1

Power pointte bu şekilde yazılmış sayfalarca metin var. Bunu anahattan dökümanlara olduğu gibi kopyalayınca da aynı şekilde oluyor. Ben kırmızı yerleri tek tek seçip rengini değiştirmek yerine kolayca ne yapabilirim?

misty misty (556)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Buraya bakabilirsin, 2 yıl önce kendi yazdığın bir çözüm. sanırım unutmuşsun. https://uzmanim.net/soru/word-de-belli-renkteki-yazilari-harfleri-secmek-silmek/71276

    misty misty (556)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Haklısın unutmuşum. misty 4 yıl önce
    • Yanlış hesaptan yazmışsın omercik 4 yıl önce
    • hayir monolog yaptim :) farurhenho misty 4 yıl önce

    -1

    Powerpoint'ten kopyaladığın metni Google Dökümanlar'a yapıştırırken sağ tık menüsündeki "Biçimlendirmesiz yapıştır" seçeneğini seçerek yapıştırman gerekiyor. Böylece Powerpoint'ten kopyalanan metin özellikleri Google Dökümanlar'a geçmeksizin sadece metnin kendisi varsayılan siyah renkte aktarılacaktır.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

    • o zaman yine kırmızı yerleri kendim renklendirmem gerekecek bir de konu başlığını değiştirmişsiniz anlamadan @farurhenho misty 4 yıl önce
    • Bence sen soruyu anlatamamışsın. Son cümleyi okuyunca, sanki google dökümanlar'a kopyaladığın metin kırmızı oluyor da sen onun rengini tek tek değiştirmek yerine kırmızı olmadan yapıştırmak istiyorsun gibi bir anlam çıkıyor. @misty omercik 4 yıl önce
    • yoo çıkmıyor @farurhenho misty 4 yıl önce