Google Drive klasöründe arama yapılamıyor.

Google Drive programını bilgisayarımda kullanıyorum. Google Drive klasörü içinde iken arama cubuğuna bir dosya adı yazdığımda var olan bir dosyayı bulmuyor. Sonuç her zaman Sıfır. Neden bu klasör içerisinde arama yapmıyor. Dosyaları bulmuyor?

hkabanka hkabanka (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Google Drive kullanırken ben de benzer bir "Google drive klasöründe arama çalışmıyor" sorunu yaşamıştım.

    Benim bulduğum çözüm şu şekilde

    Windows 8 için:

    1. Google Drive klasörüne girin.
    2. Yukarıdan Görünüm'ü tıklayın
    3. Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde kalan Seçenekler altındaki Klasör ve arama seçeneklerini değiştir'i tıklayın.
    4. Klasör seçeneklerinde Ara sekmesini tıklayın.
    5. Arama Yöntemi başlığı altında Dosya klasörlerinde sistem dosyalarını ararken dizini kullanma (aramalar uzun sürebilir) seçeneğini işaretleyin.
    6. Uygula ve Tamam butonlarını tıklayın.

    Şimdi Windows 8 'de Google Drive klasöründe arama çalışıyor olmalı.

    Windows 7'de Google drive klasöründe arama yapabilmek için şunları yapabilirsiniz:

    1. Google Drive klasörüne girin.
    2. Yukarıdan Düzenle'yi tıklayın.
    3. Klasör ve arama seçeneklerini tıklayın.
    4. Ara sekmesini tıklayın.
    5. Sistem dosyaları için dosya klasörleri içinde ararken indeksi kullanma gibi bir seçenek olması lazım onu işaretleyin.

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Alaattin Bey, çok teşekkür ederim. Cevabınızı uyguladım ve arama yapılabiliyor. Allah razı olsun.

      hkabanka hkabanka (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Eywallah Alattin, gerçekten faydalı oldu. Çok teşekkürler.

        kensoft2007 kensoft2007 (1)