Google Drive One moment please sorunu

Windows Server üzerine Google Drive kurdum. Google Drive sign in işleminde kullanıcı adını ve şifresini girdiğimde ekranda one moment please yazıyor ve Google Drive açılmıyor.

Google Drive One moment please sorununun çözümü nedir?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Drive One moment please sorununun çözümü nedir?

    Windows 2012 sunucu üzerinde Google Drive çalıştırırken Google Drive açılmıyor ve one moment please ekranında sıkışık kalıyorsa sorunun kaynağı yüksek ihtimalle Internet Explorer'dır.

    Google Drive varsayılan tarayıcı olarak Internet Explorer'ı kullanmayı deniyor fakar sunucu üzerindeki kısıtlamalardan dolayı giriş işlemini gerçekleştiremiyor.

    Sorunun çözümü için şunları yapın:

    1. Control Panel'e gidin.
    2. Internet Options'ı tıklayın.
    3. Security sekmesini tıklayın.
    4. Trusted Sites simgesine tıklayın.
    5. Add this web site bölümüne https://accounts.google.com yazın ve add butonuna tıklayın.
    6. Google Drive uygulamasını yeniden başlatın.

    Sorununuz yüksek ihtimalle çözülecektir.

    murat murat (12492)