Google Flutter nedir? Dart dili nedir?

Merhaba programlama bilen uzmanlarım. Flutter hakkında ne düşünüyorsunuz? Dart dili öğrenmeye değer bir dil mi? Swift kotlin java vs ile karşılaştırırsak nasıl sonuç alırız. Para kazandırma imkanı var mıdır?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
4 yıl önce sordu

  • Yazılımdan pek fazla anlamıyorum ama @alattin aktif olursa sana geri dönecektir darkcrak 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

İnternetten biraz araştırdım bi sitede güzel açıklama buldum. ( site linkini aşağıya bırakacam )

Ben olayı kısa ve öz şekilde açıklayayım..

Flutter Nedir ?

Google tarafından geliştirilen " açık kaynak kodlu " bir mobil uygulama geliştirme SDK’sıdır . Android ve iOS cihazlar için uygulama geliştirmek ya da Google Fuchsia işletim sistemi için uygulama geliştirmek amacıyla kullanılır.

Flutter'ı kullanmak için programlama geçmişiniz olmasına gerek yok ; sade bir dil olan Dart'a biraz bakarak Flutter öğrenilebilir.

Flutter ; Windows , Linux , Mac ortamlarında çalıştırılabilir.

Flutter ; Mobile-first 2D render motoru , react-style framework’ü , Android ve iOS 'da kullanılan widget desteğine sahip zengin bir SDK’dır.

Flutter ; Android Jelly Bean v16 üzeri ve daha sonraki sürümler / iOS 'da ise iOS 8 ve sonraki sürümleri için uygulama geliştirme imkânı sunar.

Flutter ; Android 'de ARM işlemcilerini destekleyen / iOS 'ta 64-bit işlemci mimarisini destekleyen iPhone5s ve üzeri cihazlara uygulama geliştirme imkânı sunar.

Udemy gibi eğitim veren sitelerden uygun fiyata kurs satın alıp " Flutter " öğrenebilirsin.

Site Linki : https://medium.com/@halilozel1903/flutter-nedir-8a3cb33fdb9d

Para kazanma konusunda sana destek sağlayabilir ; ek olarak zaman içersinde C# , Asp.net falan öğrenebilirsen daha iyi olur.. ( C# çok kapsamlı ve C# üzerinden birçok bişey yapılabilecek bir programlama dilidir )

Bide bonus olarak Pyton 3 programlama dili var fakat nadir kullanılıyor ama kolay - işe yarar programlama dili. Programlama temeli için Python 3 'e bakabilirsin.. ( Python 3 ile ilgili Türkçe / Sade Anlatımlı bir kaynak var elimde , dilersen sana mesaj olarak atayım )

Yazıda geçen SDK açıklaması şudur :

SDK > Software Development Kit açılımıdr ; yazılım geliştirme araçalarını bulunduran geliştirme aracıdır.

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
4 yıl önce cevaplandı

  • Python 3 kaynağını gönderirseniz çok sevinirim hocam. Teşekkür ederim aserifkuzu 4 yıl önce
  • @aserifkuzu upload edip özelden mesaj atacam. ybaskin34 4 yıl önce