Google Fotoğraf yedeklemeyi durdurma

Senkronizasyon da kapalı ama yine de resimlerim yedekleniyor 🤔🤔

nehir68 nehir68 (86)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Fotoğraflar > Ayarlar > Yedekle ve senkronize et bölümünden kapalıysa yedeklemesi mümkün değil.

    Bir de ek olarak şey var, telefonun kendini Google Drive'a yedeklemesi var acaba o mu açık? Gerçi onda fotoğrafları yedeklemiyor ama yine de bi kontrol edebilirsin.

    Telefon ayarlarına girip yedekleme gibi bir bölümü bulup oradan Google Yedekleme seçeneğine girip kontrol edebilirsin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Ben bir kere telefonuma format atacaktım diye google fotograflara yükletmiştim bütün fotoğraflarımı. Ama sonradan senkronizasyonu kapattım. O zamandan beri çektiğim bütün fotoğraflar indirdiklerim hepsi orda çıkıyo. @farurhenho nehir68 5 yıl önce
    • Ayarlardan bulamıyorum dediğiniz şeyi @farurhenho nehir68 5 yıl önce
    • Hesabını telefondan kaldırıp tekrar ekle.. Ya da Google Fotoğraflar uygulamasını devre dışı bırakabilirsin mesela @nehir68 omercik 5 yıl önce
    • kaldırıp ekledim yine resimler orda duruyor. Resimleri silince galerimden de silindi. Nasıl olcak bu iş @farurhenho nehir68 5 yıl önce
    • Google Fotoğraflardan sildiğinde çöp kutusuna gider. Çöp kutusunda yok mu? @nehir68 omercik 5 yıl önce
    • Bilmiyorum ama çözüm bulamadım @farurhenho nehir68 5 yıl önce
    • Bence çözüm Google Fotoğraflar uygulamasını devre dışı bırakmak. @nehir68 omercik 5 yıl önce