Google Fotoğraflar yedeklemeyi kapatmak istiyorum nasıl yaparım?

Google fotoğrafların telefonumdaki resimleri yedeklemesini nasıl durdurabilirim?

nehir68 nehir68 (86)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google fotoğraflar yedeklemeyi kapatmak için şunları yapın:

    1. Google Fotoğraflar uygulamasını açın.
    2. Fotoğraflarınızda arama yapın yazan kutucuğunsolundaki üst üste 3 çizgi simgesine dokunun.
    3. Açılan menüden Ayarlar'ı seçin.
    4. Yedekle ve Senkronize Et seçeneğine dokunun.
    5. Yedekle ve senkronize et seçeneğini kapalı konuma getirin.

    Artık Google Fotoğraflarınızı Google Drive'a yedeklemeyecektir.

    Bu işlem sadece yeni fotoğrafların yedeklenmesini engeller. Daha önce yedeklenenleri kaldırmak istiyorsanız Google Drive'a gidin ve buradan o resimleri silin. Ya da buradan https://photos.google.com/?hl=tr daha önce yedeklenen resimleri silebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Google drive dan silersem kendi galerimden de silinir mi fotograflarım peki nehir68 5 yıl önce
    • Telefondan da silinir önce yedeklemeli sonra silmelisin @nehir68 murat 5 yıl önce