Google Fotoğraflar yedeklemeyi kapatmak istiyorum

Google Fotoğraflar telefonumdaki fotoğrafları otomatikmen yedekliyor. Ben yedeklemesini istemiyorum. Google Fotoğraflar yedeklemeyi durdurma nasıl yapılır?

nehir68 nehir68 (86)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Telefonunuzdan Ayarlar > Uygulama yöneticisine girip Google Fotoğraflar'ı bulun ve "devre dışı bırak"ın.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Daha önce bu soruna cevap yazmıştık. Senin sorunun önceden yedeklenen dosyalarının Google Fotoğraflarda görünmesi @farurhenho  yukarıda bahsetmiş. Bu yöntem ile yedeklemeyi durdurursun. Ama daha önce yedeklenmiş olan fotolarını Google Drive üzerinden silmen gerekir. Bunları silersen telefondan da silinir. O yüzden Önce Google Drive'dan o fotoğrafları indirmeli sonra da Google Drive üzerinden silmelisin.

      murat murat (12492)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Cevap yazdınız ama ben bi çözüme ulaşamadım. Yedeklemeyi kapatıyorum yeni fotoğraf çekiyorum bakıyorum yine yedeklemiş. Bağlı olan eposta yı da kaldırdım yine olmuyor. Bazı fotoları google fotoğraflardan sildim ama galerimde bazıları var bazıları silindi. Çok fotoğraf var hepsini nasıl indireyim yok mu bi yolu. Bi çözüm bulamadım @murat (7490) nehir68 5 yıl önce
      • Google Fotoğraflar uygulamasını kaldırın telefondan @nehir68 kökten kurtulmuş olursunuz. murat 5 yıl önce
      • Sanki benim yazdığım cevabı hiç aldırmıyormuşsunuz gibi geldi. @nehir68 Yukarıda bahsettiğim gibi Google Fotoğraflar'ı kaldırdığınızda artık yedekleme yapamaz. omercik 5 yıl önce

      @murat ve @farurhenho arkadaşımıza ek olarak;

      Google Fotoğraflar uygulaması üzerinde yedekleme ayarı kapatılabilir. Bu sayede yeni çekilen fotoğrafların otomatik olarak yedekleme almaması sağlanabilir.

      • Google Fotoğraflar uygulamasını başlatın.
      • Sol üstteki üç çizgiye tıklayarak Ayarlar bölümüne gelin.
      • Ayarlar üzerinden Yedekle ve senkronize et ayarını Kapalı hale getirin.

      Bu şekilde çekilen tüm fotoğraf ve videolar sizin manuel isteğiniz olmadan yedeklenmez.

      ismailsarp ismailsarp (6010)