Google "Güvenlik anahtarı" nedir nasıl kullanılır?

Google "Güvenlik anahtarı nedir nasıl kullanılır?"

Google güvenlik anahtarı ne işe yarar ?

Etkinleştirdiğimiz de flash daki dakii dosyalar etkilenir mi?

Googlegüvenlik anahtarı nasil etkinleştirilir?

ozgurlol ozgurlol (268)
5 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Güvenlik anahtarı, Google iki adımlı doğrulamanın bir parçası. Yalnız sıradan herhangi bir flash diskinde bunu yapamazsın. Bunun için özel güvenlik anahtarı destekleyen cihazlar var. Bu profesyonel bir işlem. Sen ben gibi sıradan ev kullanıcılarına hitap edeceğini sanmıyorum.

Bunu yapabilmek için bilgisayarının USB bağlantı noktasına takılan ve FIDO Evrensel 2. Faktör (U2F) ile kullanılabilen bir güvenlik anahtarına sahip olman gerekir. Bu da dediğim gibi özel cihazlardır. Ayrı olarak satılır.

Örnek olarak amazon linkini bırakıyorum: https://www.amazon.com/HyperFido-K5-FIDO-U2F-Security/dp/B00WIX4JMC

omercik omercik (9418)
5 yıl önce cevaplandı

  • @farurhenho türk lirası olarak ne kadar ozgurlol 5 yıl önce
  • Türkiye'de bu cihazlardan var mı bilmiyorum. Amazonda var bi tane 20 dolara, şu anki kura göre 120 TL yapıyor. https://www.amazon.com/Thetis-Universal-Authentication-Protection-SalesForce/dp/B06XHTKFH3/ref=pd_lpo_vtph_tr_t_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=63AMGFJ4R3ZH45WAA7FG omercik 5 yıl önce