Google Haritalara yer nasıl eklenir?

Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır? Google Haritalara yer kaydı nasıl yapılır?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır? Google Haritalara yer kaydı nasıl yapılır?

    Google haritalar'a yer eklemek oldukça basittir. Pek çok firma işletmenizi Google haritalara kayıt ettiriyoruz diyerekten bu işlemi ücret karşılığı yapar. Fakat siz de kolayca işletmenizi Google Haritalara ekleyebilirsiniz. Google haritalar'a yer ekleme için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

    Google haritalar'a işletme nasıl eklenir?

    1. İlk adım olarak Google haritalara web sitesini açmanız gerekiyor: Google Haritalar web sitesi için buraya tıklayın ( bu pencere yeni pencere olarak açılacak)
    2. Google haritalar'da ara bölümüne Google haritalara eklemek istediğiniz yerin adresini yazın ve aratın.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır -Haritalar
    3. Google haritalar girdiğiniz adresi bulacaktır. Daha sonra sol tarafta Eksik bir yeri ekleyin seçeneğine tıklayın.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır - yer ekle
    4. Google hesabı ile giriş yapmadıysanız Bir yer ekleyin penceresinde Başlamak için oturum aç penceresi gelecektir. Gmail hesabız ile giriş yapın. Yoksa bir Gmail hesabı alın.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır - oturum aç
    5. Karşınıza bir yer ekleyin penceresi gelecektir. Burada İşletmenin adını, Adresini ve Kategorisini seçin. Kategori, sizin işletmenizin olduğu sektör olacaktır.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır - bir yer ekleyin.
    6. Bu işletmeyi sahiplenin linkine tıklayın.
    7. İşletme ile ilgili bilgileri gireceğiniz bir sayfaya ulaşacaksınız. Burada bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.
    8. İşletmenin adını yazın: uzmanim.net gibi.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır - işletmenin adı
    9. Nerede bulunuyorsunuz? bilgilerini girin. Sonraki butonuna basın.
    10. İşletmenizin kategorisini seçin.  Sonraki  butonuna basın.
    11. Müşterilere hangi iletişim bilgilerini göstermek istiyorsunuz?  ekranında Web sitenizi ve telefon numaranızı girin.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır - iletişim bilgileri
    12. Bu işletmeyi tamamlayın ve doğrulayın ekranında Son butonuna basın.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır - son adım
    13. Doğrulama yöntemi bölümde adınızı yazın ve Posta butonuna basın. Adresinizi doğrulamanız için size bir kod gönderilecektir. Bu kodun size ulaşması yaklaşık 2 hafta sürer.
    14. Kod geldiğinde https://business.google.com adresini ziyaret etmeli ve kodunuzu girmelisiniz.
    15. Kod geldiğinde  https://business.google.com adresini ziyaret edin ve solda bulunan menüdeki Konumu Doğrula linkine tıklayın.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır - konumu doğrula
    16. Kod gir alanına size posta ile gönderilen kodu girin ve Doğrula botununa basın.
      Google haritalara bir işletme kaydı nasıl yapılır - kodu gir
    17. İşletmeniz artık Google Haritalarda görünmeye başlayacaktır.

    İşletmenizin google haritalarda görünmesi bir kaç gün sürebilir. Bu bazen çok daha hızlı da olur.

    Google Haritalar doğrulama kodu gelmedi ne yapabilirim?

    Doğrulama kodu gönderimi çoğu zaman 3 haftayı bulabiliyor. Eğer iki hafta geçmesine rağmen Google haritalar doğrulama kodu gelmediyse bir müddet daha bekleyin. Eğer 1 ay geçmesine rağmen kod gelmiyorsa 15. adımda kod girdiğiniz ekranda bulunan Bana tekrar posta gönderin linkine tıklayarak yeni kod isteyin.

    alattin alattin (16999)