Google Haritalarda koordinat nasıl bulunur

Google Haritalarda koordinat nasıl bulunur?

Google Haritalarda aradığım yerin koordinatını nasıl bulurum?

Google haritalarda koordinat nasıl bulunur?

Google haritalar koordinat ile yer bulma nasıl yapılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Koordinat Dünya üzerindeki herhangi bir yerin matematiksel olarak karşlığıdır.Harita üzerinde her yerin koordinatı farklıdır.Bu sayede herhangi bir yerin koordinatı bulunduğunda nokta atışı olarak bölge işaretlenmiş olur.Koordinat ile yer sorgulamasında ise hedef şaşmadan tam olarak istediğiniz noktaya gidersiniz.

    Google haritalar servisini kulllanarak da koordinat bulabilir ve koordinat ile harita üzerinde herhangi bir yer sorgulayabilirsiniz.

    Google Haritalarda koordinat nasıl bulunur?

    1. Google haritalara buradan ulaşın.
    2. Harita üzerinde koordinatı bulmak istediğiniz bölgeye gidin.
    3. Bölgenin üzerinde sağ tuş tıklayarak Burası Neresi seçeneğin tıklayın.
    4. Şimdi haritanın aşağı bölgesinde küçük bir kutucuk açılacak ve altında da yere ait koordinat bilgisine ulaşılabilecektir.(Örneğin Sultan Ahmet Camii nin koordinatı : 41.005432, 28.976798 olacak)

    Google haritalar koordinat ile yer bulma nasıl yapılır?

    1. Google haritalara buradan ulaşın.
    2. Google haritalarda ara kısmına elinizdeki koordinat değerlerini girin.(Örneğin 41.005432, 28.976798)
    3. Şimdi Google haritalar 41.005432, 28.976798 koordinatına ait yeri size gösterecektir.
    ismailsarp ismailsarp (6010)