Google Haritaları çevrim dışı kullanma

Google Haritaları bulunduğum Şehiri kaplıyacak şekilde nasıl çevrim dışı yararlanabilirim ?

-Teşekkür Ederim..

lucas77 lucas77 (199)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google haritalarda yeni gelen güncelleme sayesinde çevrim dışı kullanmak mümkündür ve nasıl kullanacağımızı öğrenelim!

    Google Haritaları çevrim dışı kullanma nasıl yapılır?

    Bu işlemlere geçmeden önce harita indireceğimiz için internet'e bağlı olduğunuzdan ve Haritalar'da oturum açtığınızdan emin olun.

    1. Android telefon veya tabletinizde Google Haritalar uygulamasını açın.
    2. Arama yerine bulunduğunuz şehri aratın ve geri tuşuna basınız.
    3. Profil resminize basarak menü girelim çevrim dışı haritalar seçeneğine dokunun.
    4. Kendi haritanızı seçin seçeneğine dokunuyoruz ve ekranı kaydırıp alan seçin.
    5. İndir seçeneğine dokunup inmesini sağlıyoruz.

    Ve harita indirdik artık internet olmadan kullanabileceksiniz.

    bl4lev bl4lev (790)
    3 yıl önce cevaplandı

      Google haritaları çevrim dışı kullanma özelliği çok faydalı bir özellik. Seyahate çıkmadan önce mutlaka bu işlemi yapmak lazım. Özellikle Anadolu'da pek çok yerde yetersiz internet bağlantısı sorun yaratıyor. Çevrimdışı haritalar bu sorunu çözmek için son derece ideal bir çözüm.  Google Haritalar zaman zaman çevrim dışı haritaları güncellemek isteyecektir. Buna da izin vermenizde fayda var.

      @2brazzy  zaten çözümü yazmış.

      murat murat (12492)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Teşekkürler ilginiz için lucas77 3 yıl önce