Google İl Konumunu Değiştirme

Merhaba,

Google otomatik olarak bizim konumumuzu buluyor. Fakat ben bu konumu şaşırtmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Yani benim konumum şuanda bursa fakat farklı iller'de gözükmesini istiyorum.

notify notify (538)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Google Web Magaza üzerinde bazı eklentiler var:  Manual Geolocation gibi

    Bu tür eklentiler ile lokasyonunu el ile belirleyebilirsin.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bu ip adresi değişme ile mümkün olabilir VNP programı kullanarak değişebilirsin türkiye içinde başka bir ilde ip adresini göstermek pek mümkün değilde yabancı bir ülkede gösterebilirsin

      candan candan (4301)
      6 yıl önce cevaplandı

        Google.Chrome'da konum belirleme ayarları/Tüm siteler için erişim ayarlarının yapılması:

        1. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesinde Ayarlar düğmesi tıklanır.
        2. Sayfanın alt kısmındaki Gelişmiş ayarları göster bağlantısına tıklanır.
        3. Gizlilik alt menüsündeki İçerik ayarları düğmesi tıklanır.
        4. Konum menüsünde istenilen konum işaretlenerek seçili hale getirilir.

        5. Bitti düğmesi tıklanır.
        temmuz temmuz (12505)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Hocam bu web sitelerin konumumuzu öğrenme izin ayarları, benim bahsettiğim ise google arama motorunun ana sayfasında google.com.tr alt kısımda yer alan konum bilgilerinin değiştirilmesi. notify 6 yıl önce