Google'ın güvensiz olarak tanımladığı site tekrar güvenli olabilir mi?

google veye chrome vb tarayıcıların tehlikeli olarak tanımladıgı site güvenli hale gelir mi tekrardan SSL sertifikası var ?

krsn krsn (233)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google bir siteyi güvensiz, tehlikeli olarak gösteriyorsa o sayfada zararlı kod, içerik var demektir. Sayfalara zararlı JS kodu yerleştirişmiş olabilir. Hack edilen sitelerde bu durum bolca görülür.

    Bu durumda SSL sana bir fayda sağlamaz. SSL  siten ve siteni ziyaret eden ziyaretçilerin arasında şifreli bir trafik oluşturur. Google uyarı veriyorsa sayfalarını kontrol etmende fayda var. Web siteni özelden bana yollarsan yardımcı olurum.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • saolun dosyaları tekrardan yükledim hata düzeldi search console de hatanın sebebini yazıyordu .. krsn 3 yıl önce

    Google bir siteyi tehlikeli olarak tanımlıyorsa o sitede zararlı kodlar var demektir. @alattin bu konuda daha fazla bilgi paylaşacaktır. Kodları temizlemeden tehlikeli site konumundan çıkamazsın.

    hakan hakan (15424)