Google Maps'te mahallemin eski halini görebilir miyim?

Google Maps var ya, oradan sokağıma, mahalleme bakıyorum. Apartmanlar, arabalar çok net. Teknoloji çok ilerledi valla. Ama o güncel görüntüler. Eski yıllara ait görüntüler yok mudur? Mesela 1980 yılında mahallem nasıl acaba diye bakma isterim. 1980 olmasa bile 2000'li yılların uydu görüntüleri..

fice00 fice00 (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    2000'li yıllarda Google Maps teknolojisi şimdiki kadar gelişmemişti bile. Eski görüntülere bakamazsın. Google arabaları en son hangi tarihte bulunduğun mahalleden geçmişse o anı görürsün.

    Google Maps sokak görünümünde gördüğün mahallede en son ne zaman çekim yapıldığı yazıyor. Alttaki gibi:

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • O tarihi nasıl öğrenirim? fice00 6 yıl önce
    • Yanlış bilmiyorsam Google Maps'te görüntülerken yazıyor olmalı. Bakayım. @fice00 omercik 6 yıl önce
    • Mesajıma gerekli eklemeyi yaptım. @fice00 omercik 6 yıl önce
    • Sağ olun. Hocam bunları her yeri araba ile gezerek mi çektiler? fice00 6 yıl önce
    • Evet öyle yapıyorlar. @fice00 omercik 6 yıl önce

    Google 4 Eylül 1998 tarihinde kuruldu.  8 Şubat 2005 tarihndeyse Google Maps duyuruldu.  Street View yani sokak görünümü ise çok daha sonra yaygınlaşmaya başladı.

    O sebepten 1980 gibi bir tarihe ait eski görüntüleri bulamazsın.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Nostalji yaşamak istiyordum, tüh. fice00 6 yıl önce
    • biz de isterdik lakin bu teknolojiler çok yeni, @fice00 hakan 6 yıl önce