Google Özel Arama (Custom Search) değiştirme/kaldırma

Chrome kullanıcısıyım ve isearch adlı malware ana sayfamı ele geçirdi. Uzmanım.net'in yardımıyla bu şeyden kurtuldum. Fakat daha büyük bi sorunum var. Ssl bağlantısı hatası alıyordum. Google ve diğer sitelere giriş yapamıyordum (bazen hala oluyor). Bende kendimce bazı işlemler yaptım ve google arama motorum değişti. Artık Google Özel Arama ile arama yapıyorum ve bunu değiştiremedim. Yaptığım işlemleri aşağıda belirttim.Çok mağdur ve meçhul durumdayım yardımlarınızı bekliyorum.

-- AdwCleaner, Malware-Bytes, Emsisoft Anti-Malware, Junkware Removal Tool,  Hitman Pro, Ccleaner ve Clean Master gibi temizlik programlarını kullandım.

-- İsearch'ten kurtulmak için Kayıt Defterine girip Arama kısmına İsearch yazıp çıkan bütün değerleri silmeyi denedim.( Bazılarını sildi bazılarını silmedi.)

-- Ayarlar,Arama motorlarını yönet kısmında Google'i seçip 1. 2. ve 3. kısım değerlerini internetten araştırıp değiştirdim.

-- Chrome kaldırıp tekrar tekrar yükledim. ( Kişisel ayarları sildim.)

-- Modeme reset attım. (Pek ilgisi yok ama ssl bağlantısı hatası için uyguladım.)

Sistem ve Chrome bilgisi özelliklerim:

-- Chrome sürümü :40.0.2214.94 (Resmi Derleme) m

-- İşletim sistemi : Microsoft Windows 7 Professional

-- Aynı zamanda bu sorunu gizli sekmede de yaşıyorum.

pars pars (12)
9 yıl önce sordu

  • antivirüs olarak ne kullanıyorsun yusufbozar 9 yıl önce

Toplam 3 Cevap

SSL bağlantı hatası alıyorsanız öncelikle şunları deneyin:

  1. Tarih saat ayarınız doğru mu kontrol edin.
  2. Esed Nod 32 gibi bir antivirüs kullanıyorsanız sorunun kaynağı bu olabilir
    Eset Nod32 ERR_CONNECTION_RESET hatası nasıl çözülür?
  3. Windows işletim sisteminiz güncel mi? Güncellemeler yüklü mü?
  4. DNS değiştirin
    En iyi ücretsiz DNS sunucular hangileridir?
    Windows 7'de DNS nasıl değiştirilir?

murat murat (12492)
9 yıl önce cevaplandı

    Araştırmalarım sonucunda bunun google arama motorunun hangi adresten girildiğindeymiş.

    Benim bu sorunla karşılaşmamın nedeni adres çubuğunda www.google.com.tr adresi yazılı olması. Ben başında http:// kısmı olmadan girdiğimde google çıkıyor ve arama motoru bu yüzden Custom Search ile arıyor. Fakat olması gereken adres http://www.google.com.tr/ adresi bende bunu değiştirdim fakat şu anda daha farklı bi sorunla karşılaştım ,. Bu sefer de adres kısmına http :// eklediğimde Ssl bağlantısı hatası sorunuyla karşılaşıyorum lütfen bana yardım edin çok çaresizim.

    pars pars (12)
    9 yıl önce cevaplandı

      err_content_decoding_failed hatası çözümü nedir ESET kullanıyorsan bunu deneyebilirsin

      yusufbozar yusufbozar (348)