Google Play bir hata nedeni ile indirilemedi (905) hatasının çözümü nedir?

Aspahlt 8 airborn'u veya  Vanglory gibi büyük oyunları Google play'den indirmek istediğimde Asphalt 8 Airborn bir hata nedeni ile indirilemedi (905)  diye hata alıyorum. İkisi de büyük dosyalar bir süre indirdikten sonra 905 hatası veriyor.

Google Play bir hata nedeni ile indirilemedi (905) hatasının çözümü nedir?

mertmermer mertmermer (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Google Play bir hata nedeni ile indirilemedi (905) hatasının çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    Google Play bir hata nedeni ile indirilemedi (905) hatası özellikle yüksek boyutlu dosyalar indirilirken ortaya çıkıyor. Yabancı forumlarda net bir çözüm yok. Fakat kullanıcılar farklı farklı işlemler ile Google Play bir hata nedeni ile indirilemedi (905) hatasını çözmüşler. Ben bunlardan bir derleme yaptım sırası ile denersiniz.

    Benim tahminim dosya boyutu yüksek olduğunda indirme sırasında oluşan hatalardan dolayı bu hatayı alınıyor.

    • Telefonunuzda kaç GB boş alan var?  Google Play üzerinden indirme işlemleri doğrudan Internal SD ye yapılır.İndirme boyutu yüksekse, örneğin 1GB gibi bir hata nedeni ile indirilemedi (905)  mesajı ile karşılaşabilirsiniz.
    • Google Play bir hata nedeni ile indirilemedi (905) hatası yine tarayıcı verilerinden kaynaklanabiliyor. Tarayıcı verilerini temizlemeyi deneyin.
    • Telefonunuzun pilini çıkartın, SD kart varsa çıkartın. Daha sonra tekrar takın ve indirmeyi deneyin.
    •  Aspahlt 8 airborn indirirken Google Play sürekli açık kalsın.
    • Yine  Aspahlt 8 airborn indirme sırasında ekranın kapanmasına dikkat edin.
    • Yine sorunun RAM'den kaynaklandığını düşünenler var. Açık uygulamaları kapatın. İndirmeye öyle başlayın.
    • Yükleme dedikten sonra ekrana gelen ''Sadece Kablosuz Üzerinden İndir'' seçimini kaldırıp devam et diyerek çözenler var.
    • En son ihtimal fabrika ayarlarına dönmek. Bunu yaparak çözenler de var.

    Google Play bir hata nedeni ile indirilemedi (905) hatasının çözümü için yapılabilecekler bunlar.

    hakan hakan (15409)
    8 yıl önce cevaplandı

    SD Kartı geçici olarak devre dışı bırakmakla download ve kurulum başarıyla tamamlanabiliyor. Denenmiştir..

    Not: SD Kartta ve/veya telefonda müsait yer olması farketmez. Bu problem bazı download'larda/kurulumlarda vukubuluyor ve sebebinin müsait yükleme alanıyla hiçbir alakası yok.

    temmuz temmuz (12505)