Google Play'den satın alınan uygulamalar telefonu sıfırladığımızda durumu ne oluyor?

Google Play'den satın alınan yada indirimdeyken ücretsiz olarak yükledimiz uygulamalar telefonu sıfırladığımızda bu uygulamaları hala kullanmaya devam edebilirmiyiz yoksa iptal mi oluyor?

lion lion (595)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Play Store'dan satın alınan uygulamayı yeniden yüklemeyle alakalı ilgili yardım sayfasında Google diyor ki: "Satın aldığınız ancak sildiğiniz uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz."

    Yani sen telefonunu sıfırlamadan önce o uygulamayı silmelisin.

    Sıfırlayıp telefonunu yeni bir cihaz olarak kurduktan sonra:

    1. Play Store uygulaması açılır.
    2. Uygulamalarım ve oyunlarım > Kitaplık bölümüne gidilir.
    3. Daha sonra buradan uygulama bulunur ve Yükle (Etkinleştir de yazabilir) butonuna tıklanır.

    Bu çözümü Google'ın Uygulamaları yeniden yükleme ve yeniden etkinleştirme yardım sayfasından aldım.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba @farurhenho, sıfırlamadan önce telefonun yedeğini almıştım telefonu sıfırladığımda samsung cloud otomatik olarak aldığım yedekten ücretli uygulamalarda dahil geri yükledi o yüzden çözümünüzü deneme fırsatım olmadı ツ çözüm öneriniz için teşekkür ederim başka arkadaşlara faydalı olabilir diyerek cevabınızı onayladım. lion 5 yıl önce

    Telefonu sifirladiginda yine ayni gmail hesabini kurarsan bu uygulamalar geri gelir.  Ek bir islem yapmana gerek yok. En azindan Android oreo surumunde boyle calisiyor.

    Baska bir telefona gecsen bile ayni gmail hesabini kurdugunda uygulamalarin otomatik geri yuklenir.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler @hakan aynen dediğiniz gibi kendi otomatik kurdu. ツ lion 5 yıl önce