"Google Play hizmetlerini aktifleştir" sorunu nasıl çözülür?

LG G3 Stylus telefonum var. Kingo root ile root işlemini yaptim. Daha sonra yanlislikla Google Play hizmetlerini telefondan sildim. Şuan Play Store, YouTube gibi programlarim açılmıyor ve "Google play hizmetlerini aktiflestir" gibi bir uyari veriyor. Play Store'a giremiyorum. Harici bir yerden indirsemde, telefonda yuklu olduğunu söylüyor. Ne yapmam gerekir? Yardim ederseniz sevinirim.

karacakaraca karacakaraca (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=tr

    Yukarıdaki linke telefonunuzdan tıklayın, nerede açmak istediğinizi sorarsa Play Store'u seçin. Gelen ekranda etkinleştir diye bir buton varsa ona tıklayın ve telefonunuzu yeniden başlatın.

    İkinci bir ihtimal olarak, Google Play hizmetleri'ni apk olarak telefonunuza yükleyin. Yükledikten sonra onu sistem uygulamasına çevirmeniz lazım, aksi halde çalışmaz.

    Sistem uygulamasına çevirmek için Link2SD uygulamasını kullanabilirsiniz.

    Link2SD uygulamasını indirin ve açın. Tabi Play hizmetleri'ni kurduğunuzu varsayıyorum.

    Link2SD'deki gelen uygulama listesinden Play hizmetleri'ni bulup basılı tutun ve "sistem uygulaması yap" deyin.

    İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

    omercik omercik (9418)