Google Play Store 403 Hatası

Google Play Store 403 hatası nedir?

Google Play Store 403 hatası nasıl çözülür?

Google Play Store uygulama yüklenmiyor, neden?

Google Play Store uygulama güncellenmiyor, neden?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Play Store 403 hatası nedir?

    Google Play Store hesabınızla Google Play üzerinden Android telefonunuza veya tabletinize bir uygulama yüklemek istediğinizde, bir uygulama güncellemek istediğinizde karşılaşabileceğiniz bir hata. Google Play Store 403 hatasının birçok sebebi olabilir. Öncelikli olarak sizin aldığınız Google Play Store 403 hatasının neden kaynaklandığını bulmak gerekir.

    Google Play 403 hatası ile proxy kullanan kullanıcılarda karşılaşılabiliyor. Örneğin proxy ayarlamaları için bir uygulama kullandıysanız, bu proxy ayarları nedeniyle Google Play 403 hatası ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

    Google Play 403 hatası çoğunlukla iki Google hesabı kullanan kişilerde oluşabiliyor. Yani Google Play Store üzerinde iki adet Google hesabı kullanıyorsanız aldığını Google Play 403 hatasının sebebi bu olabilir.

    Google Play Store 403 hatası nasıl çözülür?

    Google Play 403 hatasının birçok sebebi olabileceği gibi birçok da çözümü var. Aşağıdaki çözümleri denerseniz içlerinden biri size yardımcı olacaktır.

    1.Google Play Store üzerinde iki hesabınız varsa diğer hesaptan sorunlu uygulamayı indirmeyi, güncellemeyi deneyin.

    • Google Play Store sol menüyü açın.
    • Alternatif Google hesabınız menüde gözükecektir. Alternatif Google hesabınıza tıklayın ve geçiş yapın.
    • Google Play 403 hatası aldığınız uygulamayı yeniden indirmeyi, güncellemeyi deneyin.

    2. Daha önce proxy ayarları yaptıysanız veya proxy ayarları yapan bir uygulama kullandıysanız bu ayarları kaldırmak Google Play 403 hatasını çözebilir.

    • Ayarlar menüsüne girin.
    • Hücresel Ağlar > Erişim Noktası Adları yolunu izleyin.
    • Operatörünüzün isminin yazılı olduğu simgeye dokunun.
    • Açılan menüden Proxy simgesini bulun, açılan Proxy satırında yazılı olanları silip tamam simgesine dokunun.
    • Veya proxy ayarlamaları için kullandığınız uygulama ile de ayarları sıfırlayabilirsiniz.

    3. Bir diğer çözüm yolu ise Arama Geçmişini Temizlemek.

    • Play Store sol menüsünden Ayarlar bölümünü açın.
    • Ayarlar bölümünde bulunan Yerel Arama Geçmişini temizle seçeneğine tıklayın.
    • Arama geçmişini temizlemek yüklediğiniz uygulamaları silmez, sadece daha önce ismiyle aradığınız uygulamaların kaydını siler.
    • Google Play 403 hatası aldığınız uygulamayı tekrar yüklemeyi veya güncellemeyi deneyin.

    4. Eğer Google Play 403 hatasını bir uygulamayı güncellerken alıyorsanız, Google Play 403 hatası aldığınız uygulamayı kaldırın ve tekrar yüklemeyi deneyin.

    Eğer yukarıdaki cevaplar işe yaramadıysa, yeni Google Hesabı eklemeyi deneyin. Ayarlar > Hesaplar bölümünden yeni bir Google Hesabı ekleyebilirsiniz. Daha sonra Google Play 403 hatası aldığınız uygulamayı yeni hesabınızdan yüklemeyi deneyin.

    damlakoc damlakoc (1391)