Google Play Store Bağlantı Yok Hatası

Andorid telefonumdan Google Play Store açmak istediğimde Bağlantı Yok hatası alıyorum, nasıl çözerim?

Android telefonumdaki Google Play Store bağlantı yok hatası nasıl çözülür?

Android telefonumdaki Google Play Store bağlantı yok hatasının çözümü nedir?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefonunuzdan Google Play Store açmak istediğinizde bağlantı yok hatası ile karşılaşmanızın birkaç sebebi olabilir. Adım adım çözüm yollarını denerseniz hatanın çözümünü bulacaksınız. Bir çözüm yolunu denedikten sonra android telefonunuzu yeniden başlatmayı unutmayın.

    1. Öncelikli olarak internet bağlantınızı kontrol edin. İnternet bağlantınız olduğu halde Google Play Store bağlantı yok hatası almaya devam ediyorsanız bir sonraki adıma geçin.
    2. Android telefonunuzun tarih ve saat ayarlarını kontrol edin. Eğer doğru değilse Ayarlar > Tarih ve Saat bölümünden düzeltme yapın.
    3. Ayarlar > Uygulamalar > Goole Play Store bölümüne gelip, açılan ekranda Ön Belleği Temizle ve Verileri Temizle butonlarına tıklayın.
    4. Yine aynı yol ile Google Play Store ayarlarına girin ve Güncellemeleri Kaldır butonuna tıklayın.

    Bu adımları deneyerek Andorid telefonunuzdaki Google Play Store bağlantı yok hatasını çözebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)