Google Play Store'da ülke değiştirme nasıl yapılır?

Google Play Store'da ülkemi Amerika yapmak istiyorum bunu nasıl değiştirebilirim?

Google Play Store ülke değiştirme VPN ile yapılır mı?

Google Play Store'da ülke nasıl değiştirilir?

Google Play ülke ABD nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Play Store'da ülke nasıl değiştirilir?

    Google Play'e gelen son güncellemeyle beraber artık ülkeyi direkt uygulama içinden değiştirebiliyoruz. Son yapılan değişikliğe göre ülke değiştirme esnasında Google Play Store sizin IP adresinizi baz alıyor. Yani örnek veriyorum siz ülkeyi ABD yapmak istiyorsunuz, o zaman Google Play'in IP adresinizi ABD olarak algılamasını sağlamak zorundasınız.

    Bütün bunları nasıl yapacağınızı bu çözümde adım adım anlatacağım.

    1. Adım: IP adresini değiştirme - ABD veya başka bir ülke yapma

    IP adresinizi değiştirmek için başvurabileceğiniz en basit yöntem elbette VPN olacak. En iyi VPN programları listesinden kendinize bir VPN uygulaması seçerek işe başayın. Ben Inf VPN'i kullanıyorum. Onu da Inf VPN nedir? Inf VPN nasıl kullanılır? linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

    • VPN uygulamasının ülke değiştirme bölümüne gelin.
    • Buradan istediğiniz ülkeyi seçin. Ben bu örnekte United States (Amerika) seçiyorum.

    inf vpn ip değiştirme

    İstediğiniz ülkeyi belirlediyseniz şimdi ülke değiştirme işlemine geçebilirsiniz.

    2. Adım: Google Play Store'da ülkeyi değiştirme

    IP adresinizi farklı bir ülke yaptıktan sonra, öncelikle eğer açıksa arka plan uygulamalarından Play Store'u kapatın.

    • Play Store'u açın.
    • Sol taraftan menüyü play store menü kaydırın ve Hesap'a tıklayın.
    • Sayfanın en alt kısmında bende "Amerika Birleşik Devletleri Play Store sürümüne geç" yazıyor. Ben buna tıkladığımda Google Play Store ülkesi ABD olarak değişecek ve artık öyle kullanmaya devam edeceğim.

    play store ülke değiştirme

    Siz ülkenizi farklı yaptıysanız Amerika yerine o ülkenin ismi yazar. Mesela denemek için VPN'den ülkeyi Singapur seçmiştim. Orada bu sefer "Singapur Play Store sürümüne geç" yazmıştı. Kısacası Google Play sizin IP adresinizi baz alarak ülkeyi değiştirip değiştiremeyeceğinize karar veriyor. Farklı bir ülkede olduğunuzu zannettiği zaman size o ülkenin sürümüne geçme hakkı tanıyor aslında olay bu.

    Google Play Store ülke bilgisini değiştirmeden önce nelere dikkat edilmeli?

    Benim tavsiyem her zaman kullandığınız kendi ana hesabınızda ülkeyi değiştirmeyin. Eğer sadece o an için ülke değiştirmeye ihtiyacınız varsa kendinize yeni bir hesap açın ve ülkeyi ondan değiştirin. Çünkü Play Store 365 günde yalnızca 1 defa ülke bilgisini değiştirmeye izin veriyor.

    Ayrıca şu anki mevcbut bakiyenizi yeni ülkeye geçtiğiniz zaman kullanamayacaksınız. Eğer sürekli o ülkenin Play Store sürümünü kullanmayacaksanız, sadece o an küçük bir şey için ülkeyi değiştirmeniz gerekiyorsa bunu yeni bir hesap açarak yapmanız daha mantıklı olur.

    omercik omercik (9418)