Google Play Store'dan APK indirme nasıl yapılır?

Bir uygulamanın APK'sını direkt olarak Play Store üzerinden nasıl indirebiliriz? Google Play'den APK indirmek mümkün mü?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Play'de yer alan bir uygulamayı güvenilir bir şekilde APK olarak indirebilirsiniz. Bu yöntem özellikle "öğe ülkenizde kullanılamıyor" hatası veren uygulamalarda size ilaç gibi gelir.

    Şimdi öncelikle APK'sını indirmek istediğimiz uygulamanın URL'sini kopyalamalıyız.

    Aşama 1: Google Play Store'daki uygulamanın linkini (URL) kopyalama

    1. Adım: Telefonunuzdan Play Store'u açın ve APK olarak indirmek istediğiniz uygulamayı bulun.

    2. Adım: Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun, ardından "Paylaş"a dokunun.

    play store url kopyalama

    3. Adım: Şimdi gelen paylaşma seçenekleri arasından "Bağlantıyı kopyala" seçeneğine dokunun.

    play store bağlantıyı kopyala

    Şimdi o uygulamanın bağlantısı kopyalandı. Artık Google Play'den APK indirebiliriz.

    Aşama 2: Play Store'dan APK indirme

    Bu işlem için bir APK Downloader sitesinden yararlanacağız. Bu herhangi bir APK indirme sitesi değil, Play Store üzerinden APK'yı çekip indirmemize olanak tanıyor.

    1. Adım: Bu linke tıklayarak APK Downloader sitesine gidin: https://apps.evozi.com/apk-downloader/

    2. Adım: Siteyi açtığınızda "Package name or Google Play URL" diye bir alan göreceksiniz. Bu alana kopyaladığınız Play Store linkini yapıştırın ve "Generate Download Link" butonuna tıklayın.

    3. Adım: APK Downloader sitesi bu aşamada yapıştırdığınız linkten uygulamayı tanımlayıp onun APK'sını indirebileceğiniz bir link size verecek.

    4. Adım: Son olarak alttaki yeşil "Click here to.... " butonuna tıklayın ve APK'yı indirin.

    apk downloader

    Bütün işlemler bu kadar. Böylelikle uygulamayı Play Store üzerinden APK olarak indirmiş oldunuz.

    omercik omercik (9418)