Google Play Store durduruldu

Google Play Store durduruldu hatası alıyorum. Herhangi bir uygulamayı indirirken veya güncellerken Google Play Store durduruldu hatası çıkıyor.

Google Play Store durduruldu hatası nasıl çözülür?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android işletim sistemine sahip cihazınızda Google Play Store üzerinden herhangi bir işlem yapmak istediğinizde Google Play Store durduruldu hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız bunun birden çok sebebi olabilir. Çeşitli yazılımsal hatalardan kaynalı olarak Google Play Store çökme sorunu yaşayan kullanıcılar için bu yazımızda çözüm yollarını paylaşacağız. Aşağıda belirtmiş olduğumuz çözüm adımlarını uygulayarak Google Play Store durduruldu hatasını çözebilirsiniz.

    Google Play Store durduruldu hatası çözümü

    1. Google Play Store verilerini ve önbelleğini temizleyin

    Google Play Store durduruldu hatasını Google Play Store verilerini ve önbelleğini temizleyerek çözebilirsiniz. Google Play Store verilerini ve önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

    • Ayarlar a girin.
    • Ayarlar menüsünün alt bölümünde bulunan Uygulamalar a girin.
    • Açılan Uygulamalar listesinde ekranı sola doğru sürükleyerek Tümü sekmesine gelin.
    • Tümü sekmesi altında listelenen uygulamar içerisinde Google Play Store'u bulun ve üzerine tıklayın.
    • Son olarak açılan ekranda Verileri temizle ve Önbelleği temizle butonlarına tıklayarak işlemi tamamlayın.

    Google Play Store verilerini ve önbelleğini temizleme işlemini tamamladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Google Play Store durduruldu hatası çözülecektir.

    2. Uygulama tercihlerini sıfırlayın

    Uygulama tercihlerini sıfırlayarak Google Play Store durduruldu hatasını çözebilirsiniz. Uygulama tercihlerini sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

    • Ayarlar a girin.
    • Ayarlar menüsünün alt bölümünde bulunan Uygulamalar a girin.
    • Karşınıza Uygulamalar listesi gelecektir. Sağ üst bölümde bulunan üç nokta seçenek bölümüne girin.
    • Uygulama tercihlerini sıfırla ya tıklayın.
    • Son olarak işlemi onaylarak Android cihazınızı yeniden başlatın.

    Uygulama tercihlerini sıfırlama işleminin ardından Google Play Store çökme sorunu çözülecektir.

    3. Android cihazınızı sıfırlayın

    Yukarıda vermiş olduğumuz çözüm adımlarını uygulamanıza rağmen Google Play Store çökme sorunu devam ediyorsa cihazınızı sıfırlayarak sorunu çözebilirsiniz. Android cihazınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

    NOT: Bu işlem cihazdaki tüm verileri silecektir. Cihaz sıfırlama işlemine geçmeden önce uygulama ve verilerinizin yedeğini alın.

    • Ayarlar a girin.
    • Ayarlar menüsü altında bulunan Yedekle ve sıfırla ya girin.
    • Fabrika verilerine sıfırla ya tıklayın.
    • Son olarak Telefonu sıfırla ve Her şeyi sil diyerek işlemi onaylayın.​

    Android cihazınızı sıfırladıktan sonra Google Play Store durduruldu hatası kesin olarak çözülecektir.

    ÖNEMLİ: Tüm bu işlemlerin sonucunda hâlâ Google Play Store durdurulduçöktüdurdu gibi hatalar almaya devam ediyorsanız Android cihazınızın marka ve modelini belirterek uzmanim.net'de soru sorabilirsiniz. Bu sayede Android cihazınıza uygun Hard Reset işlem adımlarını sizlere çözüm olarak paylaşabiliriz.

    brsozl brsozl (1961)