Google Play Store silindi, nasıl yüklenir?

Google Play Store android telefonumdan, tabletimden silindi nasıl geri yüklerim?

Google Play Store silindi, tekrar nasıl yüklenir?

Google Play Store nasıl yüklerim?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

  • Silinmez devre dısı oldu ayarlar uygulamalar devre dısi olan uygulamalar bolumunde bul etkinlestir ben1453 2 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Google Play Store android telefonunuza veya tabletinize yüklü olarak gelir. Normal telefonlarda Google Play Store silinmesi mümkün değildir. Ancak telefonunuza daha önceden root işlemi yaptıysanız Google Play Store silinebilir. Telefonunuz rootluysa ve Google Play Store uygulamasını yanlışlıkla veya bilerek sildiyseniz geri yüklemeniz gerekebilir. Android telefonlarda uygulama indirmek ve bir çok özelliği ile Google Play Store ihtiyaç duyulan, güvenilir bir markettir.

Eğer telefonunuz root işlemi yapılmış bir telefon değilse Google Play Store silinmemiştir. Devre dışı bırakılmış olma ihtimali yüksek. Aktik etmek için Ayarlar > Uygulamalar > Tümü veya Devre Dışı bölümünde Google Play Store olacaktır. Üzerine tıklayın ve Etkinleştir butonuna basın.

Google Play Store android telefonumdan, tabletimden silindi nasıl geri yüklerim?

Android telefonunuza Google Play Store yüklemek için yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek.

  1. Ayarlar bölümüne girin. Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  2. Bilinmeyen kaynaklar yazısının yanındaki kutucuğa tıklayarak aktif hale getirin.
  3. Google Play Store linkinden Google Play Store apk dosyasını indirin. Direk android cihazınıza indirebilir veya bilgisayara indirip data kablosu ile cihazınıza gönderebilirsiniz.
  4. Android cihazdaki apk dosyasını çalıştırıp Yükle butonuna basarak Google Play Store uygulamasını kurun.

Bu işlemlerden sonra Google Play Store üzerinde hesabınızı açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce cevaplandı

    Dediğinizi yaptım fakat hala yükleyemedim, başka bir çözümü var mı.

    atillademirci12 atillademirci12 (1)
    2 yıl önce cevaplandı

      Başka bir android telefonlardan. Yada tablet'den SHERIT üzerinden Google play Store uygulamasini yükleyip kura bilir ve kullana bilirsin. Fakat kendin bilerek silersen silinir. Ama kendin silmezsen  silinmez. Ýada Chrome taraycisindan indire bilirsin.

      benmerakettimde benmerakettimde (1)