Google Play Store Siyah Ekran Sorunu

0

Merhabalar ,

 

“ ME173X-1A036A ” kod numaralı Memo Pad HD 7 tablete sahibim. Yaşamış olduğum bir sorundan dolayı sizlere başvurmak istedim. Google Play Store alakalı bir sorun yaşamaktayım. Geçtiğimiz günlerde Google Play Store 4.8.20 sürümüne güncellendi. Benim sorunum da burada meydana gelmekte. Bu sürümü kullanırken uygulamaların simgelerinin arkasında siyah ekran oluşuyor.

 

Tablete virüs bulaştı ve böyle olduğunu düşünerek tableti fabrika ayarlarına döndürdüm 2 defa farklı günlerde format atarak denedim ancak sorun halen daha devam etmekte. Evimde başka marka bir tablet daha mevcut onunda Google Play Store sürümü 4.8.20 olmasına rağmen onda böyle bir sorun yok. Tableti formatladığım zaman Google Play Store eski sürümü çalıştığı için bu durum ortadan kalkıyor ancak Google Play Store kendisini otomatik olarak güncellediği için yeniden bu sorun meydana gelmekte. Galiba bu sorunu yaşayan bir tek ben varım. İnternetten biraz araştırma yaptım ancak herhangi bir çözüm bulamadım. Asus tabletlerinin genelinde olan bir sorun mu bu acaba anlamış değilim. Huawei marka bir tablet daha var elimde 7” onda böyle bir sorun mevcut değil. Asus tarafından bir güncelleme mi yayınlanması mı gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim hakkında sizlerden yardım istemekteyim. 

 

cancagir cancagir (1)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Merahba

  sorunuzunuz versiyon uyuşmazlığı bu konuda googleplaye biraz zaman tanıyın şuan güncelleme yeni çıktığı için hatalarını incleyip yamalarını yeni yeni uygularlar bu yüzden sizin işlem çekirdeğinizin ve sürümnüüze uygun hala getirmesi kısa bir süre alır bazı güncellemelerde bu tarz sorunlar makuldur.biraz zaman verin google a yakında düzelir.cihazınınzda bir sorun yok sadec yeni güncelleme sizin kernel sürümünüze uygun ayarı yapılmamış google bu konuda işlem sağlar yakın zamanda...

  Saygılarımla.

  laboustasarim laboustasarim (693)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol