Google Play Store son sürüme nasıl güncellenir?

Hep Play Store'dan uygulama güncelliyoruz ama Play Store'un kendisi sessiz sedasız değişiyor. Play Store'u güncellemenin manuel bir yolu var mı? Yani güncellemeleri kontrol etsek olup olmadığını anlasak, varsa yüklesek.

Google Play Store'u elle güncellemek mümkün mü?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Play Store son sürüme güncelleme diye bir derdiniz olmasın çünkü Android cihazlarda Play Store otomatik olarak arka planda kendini en son sürüme günceller. Ama bazı istisnai durumlarda Play Store güncellemelerini kontrol edip manuel olarak güncellemeyi yapabilmemiz için de elbet bir yol var.

    Google Play Store nasıl güncellenir?

    Anlatılan adımları uygulayarak Play Store güncellemelerini kontrol edebilir, varsa en son sürüme güncelleyebilirsiniz.

    1. Adım: Play Store uygulamasını açın.

    2. Adım: Sol menüyü kaydırın ve Ayarlar'a tıklayın.

    3. Adım: Sayfanın alt kısmında "Play Store sürümü" diye bir şey göreceksiniz.

    4. Adım: Play Store sürümü yazısının üstüne art arda 2-3 defa basın.

    play store güncelleme

    5. Adım: Eğer telefonunuzdaki Play Store sürümü eskiyse yeni sürümün yükleneceğine dair bir uyarı görürsünüz. Bu uyarıyı Tamam diyerek onaylayın. Kısa bir süre içinde Play Store arka planda kendi kendini otomatik olarak günceller. Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.

    Play Store sürümü yazısına belirli zaman aralıklarında tekrar 2-3 defa tıklayın. Eğer Play Store güncelleme başarıyla tamamlanmışsa buna dair uyarı görürsünüz.

    omercik omercik (9418)