Google Play Store Uygulama Virüsü!!

Google Play Store virüsü nedir?

Nasıl bulaşır?

Hangi uygulama ile bulaşır?

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Palo Alto Networks şirketinin tespit ettiği "Crochet Doilies Ideas"  isimli bir mobil uygulama, başta masum ve kimseye zararı olmayan bir uygulama gibi Android telefonunuza yükleniyor. Uygulama virüslerle dolu olduğu halde Android telefonunuzda kendini fark ettirmiyor ancak asıl zararı bilgisayara bağlandığında ortaya çıkıyor. Bu uygulamayla birlikte Android telefonunuza yüklenen virüs, Windows bilgisayarınıza telefonunuzu bağladığınızda bilgisayarınıza giriyor.

    Bu uygulama Google Play Store'dan kaldırıldığı için şu anda bu uygulamadan kullanıcıları bir risk beklemiyor ancak böyle sinsi virüslerin Google Play Store'da yayınlanabiliyor olması Android kullanıcılarının güvenliği için büyük bir tehdit. Bu uygulama ile karşılaşırsanız, indirmemenizi tavsiye ederim.

    BİR KISMI ALINTIDIR!

    toprak34 toprak34 (2026)